Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszust na Allegro.pl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Oszust na Allegro.pl (/Temat-Oszust-na-Allegro-pl-10971)

Strony: 1 2


RE: Oszust na Allegro.pl - Lukasz142 - 01-08-2010 11:03

(01-08-2010 10:57)szulakaluble napisał(a):  Drogie rzeczy z allegro kupuje sie tylko za pobraniem i to najlepiej za pośrednictwem kuriera gdzie można sprawdzić co się dostało. Ale jak ktoś kupując telefon za ~1000 zł i żydzi dać 10 zł więcej za kuriera to ja takich ludzi nie rozumiem....

A myślisz że jestem idiotą? Pewnie że chciałem przesyłkę za pobraniem ze sprawdzeniem, lecz nie było to możliwe(nie chciała się zgodzić na opcje za pobraniem).A skoro miała ponad 14tys pozytywnych komentarzy i w jej karcie komentarzy były pozytywy z kupionych telefonów to pomyślałem sobie że pewnie paczka spokojnie do mnie dojdzie.Jednak jak widać się myliłem ale to juz przeszłość ważne że odzyskam swoją kase.


RE: Oszust na Allegro.pl - szulakaluble - 01-08-2010 12:40

Wybacz ale ktos moze miec i milion pozytywnych komentarzy ale jesli nie ma opcji wysyłki odpowiadajacej MNIE to nie kupuje u niego tylko szukam u innych sprzedawców.


RE: Oszust na Allegro.pl - Slivovica - 01-08-2010 23:36

Mistrzu , najwidoczniej nie miałeś zbyt długo konta na allegro. Wielu sprzedających nie wysyła za pobraniem ,bo po co? 40zł przesyłka(ubezpieczenie na wartosc 1200zł), kupujacy nie odbierze = tracisz 40 zł + ok.2-3 tyg (Aukcja, powrot paczki itd.) ,wiem bo ten problem u siebie bardzo często spotykałem.
Petycje pomagają, (zbierz dowody wszystkich oszukanych i zgłoś się z tym na policje= a najlepiej do oddziału gdzie ta "sprzedawczyni/sprzedawca" "mieszkał/a"), może i czasochłonne ale u mnie pomogło (Gość oszukał ludzi na ok. 30 tys. w tym mnie na 600)


RE: Oszust na Allegro.pl - tyndyk23 - 02-08-2010 15:34

Należą się małe sprostowania tego co zostało napisane wyżej.

Na początku musisz napisać maila który jest podany przy danych sprzedawcy o treści wyznaczenia terminu do spełnienia świadczenia - w twoim wypadku chodzi o czas i miejsce dostarczenia przesyłki. Po bezskutecznym upływie terminu , czyli wskazanej przez Ciebie daty napisz kolejnego maila z informacją że po upływie jednego tygodnia odstępujesz od umowy i oczekujesz zwrotu poniesionych kosztów ( w tym kosztów przesyłki itd ). Jeżeli sprzedawca się dalej nie odezwie napisz do Allegro, opisz problem , pamiętaj tylko o zachowaniu całej ewentulalnej korespondencji, w tym przelewów z banku maili tid. Allegro podejmie stosowne kroki. Po otrzymaniu instrukcji od Allegro, będziesz poproszony o pójście na policję w celu zgłoszenia popełnienia przestępstwa. Napisz mi na jakim jesteś etapie to będę mógł podać więcej szczegółów i poprowadzę Cię przez cały etap tej procedury.