Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) (/Temat-Prad-rachunki-proby-zmniejszenia-ich-Zapraszam-101007)



Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) - Rafiks1992 - 06-11-2014 12:12

Witam! Duzo mysle od dluzszego czasu na temat zmniejszenia rachunkow za prad poniewaz sa niestety niefajne zwlaszcza ze maja rosnac. Poszedlem po rozne zrodla informacji na temat ekologicznego wytwarzania energii. Mamy do dyspozycji oczywiscie wiatraki solary duzo tego ale jest to niestety drogie a zwraca sie po 10 latach. Jak sadzicie czy mozna wymyslec jeszcze cos domowego co mogloby zmniejszyc rachunki za prad? Pytanie w strone tych wiatrakow i tym podobnych bo to ze mam wymienic zarowki na LED'owe to wiem.

Mam nawet kilka pomyslow zeby to fajnie sobie ogarnac. Pierwszym z nich byloby przerobienie samochodu na generator pradu poprzez jego predkosc. Wiadomo do jezdzenia autem potrzeba paliwa a jak ktos ma na gaz to ma duzo taniej. Jakby podpiac do kół samochodu np 4 silniki ktore poprzez krecenie ich dawalyby prad moglby byc to fajny pomysl? Zaladowac gaz do pelna rozpedzic auto (w miejscu oczywiscie) do takiego ekononicznego stałego 90km/h i zostawic? Myslicie ze duzo by to pradu wytworzylo?

Drugim pomyslem byloby ustawienie silnikow w parach pod sobą zamontowanie na nich wiatraków takich jak od młynu wodnego ustawic je tak aby od gory wlewac sobie wode i ta woda plynac z gory w dol by je napedzala? Cos jak taki sztuczny mlyn dajacy prad? Jedynym problemem naszym byloby tylko dostarczanie wody na gore. Co o tym myslicie? A moze macie wlasne pomysly? Zapraszam do dyskusji i prosze o opinie poniewaz mozliwe ze w niedalekiej przyszlosci moglbym sie tym zajac Wink Narazie tylko teoria bo dodatkowo pewnie trzeba byloby ogarnac przetwornice jeszcze tego pradu na V230 jak typowe gniazdko, oraz zdobyc akumulatory zeby ta nasza wytworzona energie gdzies kumulowac Wink


RE: Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) - Fatboyy - 08-11-2014 18:10

Miałem rok temu w planach pobawić się w zrobienie własnej mini elektrowni wiatrowej (wiatrak, alternator, przetwornica). Niestety na planach się skończyło brak czasu i weny Smile


RE: Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) - kurcus - 28-02-2015 18:19

Ja mam taką mini elektrownie ale jak na razie jeszcze do niej musze dokładać, robie to bardziej hobbistycznie


RE: Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) - Szrejter - 28-02-2015 18:26

@kurcus możesz z lekka to opisać ? Big Grin


RE: Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) - MilanFan - 28-02-2015 18:32

Też chętnie bym przeczytał coś więcej o tej Twojej elektrowni. Jerk2


RE: Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) - rojcio - 23-03-2015 20:10

W mango widziałem jakiś oszczędzacz prądu do gniazdka. HAha;p


RE: Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) - takijedentypek2 - 23-03-2015 20:26

Tu jest ślicznie wszystko opisane.
http://www.mt.com.pl/mini-elektrownia-wiatrowa

Sam się zastanawiałem nad postawieniem czegoś takiego na podwórku. Nie jest to duży koszt.

Ciekawa lekturka: http://allegro.pl/inwestuje-w-elektrownie-wiatrowa-elzbietakowalczyk-i5145680214.html#tabsAnchor

Ojciec ostatnio zastanawiał się nad tą opcją: http://allegro.pl/elektrownia-wiatrowa-get-danwin-41-600kw-decyzja-i5182709916.html
Kredyt na firmę, a potem sprzedawać prąd elektrowni.


RE: Prąd - rachunki - próby zmniejszenia ich. Zapraszam ;) - kamil66n - 27-03-2015 14:26

(23-03-2015 20:10)rojcio napisał(a):  W mango widziałem jakiś oszczędzacz prądu do gniazdka. HAha;p

Hahah, pewnie działa Cool Z ciekawosci, pamietasz moze ile kosztował ?