Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszust na Allegro.pl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Oszust na Allegro.pl (/Temat-Oszust-na-Allegro-pl-10971)

Strony: 1 2


Oszust na Allegro.pl - mateja11 - 27-07-2010 09:09

Mam taki problem...
Kupiłem od jakiejś baby rzecz na allegro
Wpłaciłem pieniądze a ona nie wysłała ani e-mail ani rzeczy zakupionej
Dzwoniłem do niej pisałem a ona nic
Jej konto zostało zawieszone oszukała dosyć spora użytkowników
Teraz chce to zgłosić na policję...
Co powinienem zabrać jak zgłaszać bo bede robił to pierwszy raz i mam nadzieje że i ostatni
Za pomoc oczywiście daje +


RE: Oszust na Allegro.pl - kreatywny - 27-07-2010 09:19

no jakiś dowód że jej kase wpłaciłeś pewnie numer aukcji itp.
jeśli oszukała więcej osób to nie powinno być problemów z odzyskaniem kasy bo masz więcej dowodów o tym iż robiła przekręty ;D


RE: Oszust na Allegro.pl - nickluk - 27-07-2010 09:31

po 1 ile kasy zapłaciłeś??


RE: Oszust na Allegro.pl - adik0070 - 27-07-2010 10:13

Szybko zapisz aukcję na dysk twardy!


RE: Oszust na Allegro.pl - Tech - 27-07-2010 10:24

http://allegro.pl/country_pages/1/0/education/pok/index.php wejdź i poczytaj Wink


RE: Oszust na Allegro.pl - mateja11 - 27-07-2010 11:02

No ja wpłaciłem 210zł ale oszukanych osób jest ok 100
Mam dowód wpłaty
Ale ja mam normalne konto i nie mam 18 lat czy nie bedzie z tym problemu?


RE: Oszust na Allegro.pl - SilverNight - 27-07-2010 12:56

(27-07-2010 11:02)mateja11 napisał(a):  No ja wpłaciłem 210zł ale oszukanych osób jest ok 100
Mam dowód wpłaty
Ale ja mam normalne konto i nie mam 18 lat czy nie bedzie z tym problemu?

Nie dlatego,że teraz Allegro jest od 16 lat Smile A co do tej sprawy zapisz całą aukcję na dysk lub wydrukuj .... Weś jak najwięcej dowodów wpłaty itp i zgłoś się na policję Pokaż policji co masz i wytłumacz im od poczatku co sie stało Smile Pzdro!


RE: Oszust na Allegro.pl - Sony_st - 27-07-2010 13:02

Pieniędzy możesz nie odzyskać już. Mój brat zakupił na allegro telefon za 525zł z przesyłką już, dużo osób kupowało od niego różne telefony miał po kilka na aukcji. Wpłacił pieniądze i cisza. Sprawa w sądzie i do dziś go nie złapali a minęło już ze 2 lata. Napisał do allegro, allegro odpisało że konto nie jest na tą osobę co zamawiała i pieniądze były płacone z innego konta. I taka jest ochrona kupujących na allegro.


RE: Oszust na Allegro.pl - Lukasz142 - 01-08-2010 10:47

Ja miałem podobny problem. W kwietniu kupiłem telefon za 1100zł na Allegro.Oczywiście mimo iż wpłaciłem na konto oszustce kase to jednak telefonu nie dostałem.Oszukanych osób było ponad 300 a wartość wszystkich przekrętów to ponad milion złotych.Na szczęście ja swoje pieniądze właśnie odzyskuje.Skorzystałem z programu ochrony kupujących i i aktualnie czekam na zwrot moich pieniędzy(w ciągu 7 dni Allegro przeleje na moje konto pieniądze).Z programem ochrony kupujących jest z tym sporo zachodu (wypełnianie wniosków wysyłanie dokumentów do siedziby Allegro czekanie na odpowiedz i na przychylną decyzje i trwa to sporo czasu jednak jeśli postąpiło się według regulaminu tzn posiada się wszystkie dokumenty takie jak zaświadczenie z prokuratury lub policji dowód wpłaty na konto czy też skan dowodu właściciela konta Allegro i podpisany wniosek można dostać odszkodowanie od Allegro.

Najważniejsze to zgłosić sprawę na Policji w ciągu 30 dniu od zakupu jeśli zrobisz to po tym terminie nie dostaniesz odszkodowania z programu ochrony kupujących.
Do zgłoszenia potrzebne są:
1. Dowód osobisty
2. Dowód wpłaty bądź przelewu
3. Wszelkie możliwe wydruki ze strony zakupu z allegro m.in. (im więcej tym lepiej):
a) strona aukcji
b) wiadomość o wygranej aukcji
c) informacja o wybranym sposobie zapłaty
d) karta sporu (o ile taki był założony)
4. Wszelka możliwa korespondencja z oszustem - wydruki maili, jak jest możliwość rachunek szczegółowy z smsami na numer podany jako kontaktowy, dane oszusta


RE: Oszust na Allegro.pl - szulakaluble - 01-08-2010 10:57

Drogie rzeczy z allegro kupuje sie tylko za pobraniem i to najlepiej za pośrednictwem kuriera gdzie można sprawdzić co się dostało. Ale jak ktoś kupując telefon za ~1000 zł i żydzi dać 10 zł więcej za kuriera to ja takich ludzi nie rozumiem....