Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Generator przycisków CSS (stwórz własny unikalny button) - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Wszystko o blogach PPA (/Forum-Wszystko-o-blogach-PPA-343)
+--- Wątek:
Poradnik
Generator przycisków CSS (stwórz własny unikalny button) (/Temat-Generator-przyciskow-CSS-stworz-wlasny-unikalny-button-117828)



Generator przycisków CSS (stwórz własny unikalny button) - Haxite - 16-07-2015 18:50

Spis Treści
    1. Wstęp
    2. Tworzymy własny przycisk CSS
    3. Aplikowanie kodu do Wordpress'a
    4. Aplikowanie kodu do Bloggera (blogspot.com)
    5. Widget do chrome generatora CSS

1. Wstęp
    Pragnę wam przedstawić bardzo dobry interaktywny zamiennik dla grafik typu 'DOWNLOAD'. Interaktywny dlaczego? Po najechaniu myszką na button ten może zmienić np. kolor napisu, cień co wskazuje że przycisk jest aktywny. Poza tym osobiście uważam, że bardzo ładne są takie buttony na stronach / blogach.
    Mam nadzieję iż ten mały poradnik przyda się również tym średnio zaawansowanym, a nie tylko zaczynającym zabawę HTML/CSS/PHP

    Postanowiłem grafiki poukrywać w spoilerach żeby było schludnie i przejrzyście

2. Tworzymy własny przycisk CSS
    Skorzystamy bezpośrednio ze stronki, na której znajduje się gotowy CSS GENERATOR (klik). Takich stron jest o wiele więcej w google: przykład nr 1, przykład nr 2 ale skupiam się na tej co podałem ponieważ ma największy wybór gotowych buttonów do modyfikacji.
    Przedstawiam wszystkie buttony:Jak widać jest z czego wybierać, a do tego można modyfikować wszystko według uznania.

    Do rzeczy, postanowiłem przedstawić i opisać wszystkie opcje w formie grafiki:
    Oczywiście na stronie jest podgląd w czasie rzeczywistym więc wszystkie wprowadzone zmiany od razu widać.

3. Aplikowanie kodu do Wordpress'a
    Dobra, dobra ale co dalej?! Jak to co. Pod podglądem są dwa przyciski Get CSS oraz Get HTML.

    Get CSS - klikamy i wrzucamy do szablonu CSS Wordpress'a. Polecam wtyczkę Simple Custom CSS, która modyfikuje CSS bloga bez ingerencji w główny szablon CSS'a.
    Get HTML - klikamy i skopiowany kod wrzucamy do posta, w miejscu którym ma znajdować się upragniony button

4. Aplikowanie kodu do Bloggera (blogspot.com)
    Projektant szablonów -> zaawansowane -> Dodaj arkusz CSS
    Krok, po kroku robimy tak jak wyżej opisałem. Klik na Get CSS i wklejamy do arkusza CSS, a następnie Get HTML do posta.

5. Widget do chrome generatora CSS Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że w jakiś sposób przyczyniłem się do poprawienia wyglądu waszych blogów Smile


RE: Generator przycisków CSS (stwórz własny unikalny button) - Mercz - 16-07-2015 18:53

Dzięki! Wink Przyda się +!
A tak poza tematem, Haxite - jak byłoby z wokalem? Smile Nie chce Ci spamować na pw, a jesli nie da rdy, no trudno Big Grin

To prawda, ta strona jest najlepsza http://www.bestcssbuttongenerator.com/ i lepszej póki co nie spotkałem Wink


RE: Generator przycisków CSS (stwórz własny unikalny button) - Haxite - 16-07-2015 18:58

Dzięki za +! Smile
Przejrzałem kilka stron i właśnie ta, na której się skupiłem jest najlepsza. Jednak gdyby komuś się nie spodobało podałem też dwie inne dla przykładu - ostateczny wybór nie należy do mnie.

Nie ma problemy spamuj, najwyżej cię zignorujęJerk2 Ostatnio nie miałem za wiele czasu żeby się dłużej bawić. Dopiero dzisiaj chwilkę odetchnąłem sobie i w piątek jeszcze poszperam ale kiepsko to widzę. Gdyby nie ten reverb to bez problemu szło by ogarnąć.