Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pływający sernik - sernik, którego nigdy nie będziesz miał dosć - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Kulinaria (/Forum-Kulinaria-119)
+---- Wątek: Pływający sernik - sernik, którego nigdy nie będziesz miał dosć (/Temat-Plywajacy-sernik-sernik-ktorego-nigdy-nie-bedziesz-mial-dosc-163212)



Pływający sernik - sernik, którego nigdy nie będziesz miał dosć - TyperekS - 24-06-2019 17:07

Hej,
Chciałbym zaprezentować Sernik pływający, potocznie nazywanym "Sernikiem z Niemojewa". Przepis na sernik znaleziony w gazecie, jest tak dobry, że u mnie ląduje co święta na świątecznym stole, nie jest go nigdy dość i jest bardzo puszysty.
Wiele osób próbując go pierwszy raz, już nigdy nie przestają go robić Lol

Co jest Nam potrzebne do przygotowania sernika?

1) Papier do pieczenia by wyłożyć blachę

2) Do przygotowania masy na ciasto potrzebne jest:
-1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
-połowa kostki palmy
-4 żółtka
-1-2 cukry waniliowe po 32g
-1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

3) Do przygotowania masy serowej potrzebne jest:
-1-1,2 kg twarogu(u mnie jest robione z jednej kostki twarogu + całe wiaderko twarogu z biedronki o smaku waniliowym)
-6 żółtek
-200 ml oleju kujawskiego - nie używaliśmy w rodzinie zamienników i robimy tylko z tym olejem
-2 budynie waniliowe
-500 ml mleka

Piana
-10 białek
-1 i 1/2 szklanki cukru

Sposób wykonania
1) Blachę wykładamy papierem do pieczenia tak by wystawało z około 3 cm poza blachę u mnie jest z takich składników ciasto robione na dużej blaszce.

2) Składniki na ciasto zagnieść(można zrobić to w robocie), aż powstaną "granulki". Ciasto wkładamy do woreczka śniadaniowego i do lodówki na jakiś czas by się schłodziło.

3) Ser rozkręcamy z żółtkami, powoli dodawać kolejne składniki jak olej, cukier waniliowy, budynie w proszku oraz mleko.

4) Białka ubijamy na sztywno dodając do ubitej piany powoli cukier(na wolnych obrotach to robić jak ubijemy pianę)

5) Powoli do masy serowej dodawać masę z ubitej piany, mieszając i łącząc z masą serową, wszystko należy wymieszać dokładnie do powstania jednolitej konstytecji i połączenia się składników. Ma powstać bardzo płynna masa i taka ma być.

6) Masę wylewamy na surowy spód, który musi być jednolity i złączony razem. Pieczemy w temperaturze - w moim piekarniku wychodzi 180 stopni na czas około 60 minut - najlepiej sprawdzić jak u Was bo były sytuacje, że osobom ciasto się spaliło lub mniejszą ilość stopni potrzebowali - należy to kontrolować.

7) Sernik możemy posypać cukrem pudrem lub jak kto woli na mocno i słodko można i lukrem, najlepiej smakuje na następny dzień Wink

[Obrazek: 74052683918194436654.jpg]

Zdjęcie jest z podpisem nicku mojej mamy, która kiedyś wstawiała przepis i chcę się z Nim podzielić - żaden plagiat.

Polecam każdemu łasuchowi.


RE: Pływający sernik - sernik, którego nigdy nie będziesz miał dosć - Captain - 25-06-2019 00:00

A rodzynki?


RE: Pływający sernik - sernik, którego nigdy nie będziesz miał dosć - TyperekS - 25-06-2019 00:16

(25-06-2019 00:00)Captain napisał(a):  A rodzynki?

Jak chcesz możesz dodać rodzynek, ale bez rodzynek jest pyszniutki. Co do rodzynek to uwielbiam, więc by nie było, że celowo usunięte Tongue


RE: Pływający sernik - sernik, którego nigdy nie będziesz miał dosć - twardy - 25-06-2019 00:17

(25-06-2019 00:00)Captain napisał(a):  A rodzynki?

Mam dla Ciebie zla wiadomosc

***

Możecie nalać polaczkowi Don Perignona, albo dobrej whisky 18 letniej. Polaczek wypije duszkiem i powie, że cierpkie i jakieś mdłe. Dacie polakowi trufli to powie, że to jakiś zgniły czosnek. Zaparzycie polaczkowi dobrego espresso z dobrej, ręcznej maszyny, z świeżo mielonych ziaren bardzo dobrej jakości, powie że jakaś mała ta kawa i w ogóle kwaśna i i dziwnie smakuje. Dlatego mnie nie dziwi, że 3/4 z was, biedaki szkaluje sernika bez rodzynek. Nie dziwi mnie to, ponieważ wiem że jesteście tylko biednymi cebulakami i całe życie schabowe z mięsa za 7,99/kg. Nie znacie życia, wasze kubki smakowe są wypalone od podrobionych fajek i chujowej wódki. Nigdy nie mieliście okazji poznać smaków. Na widok placka drożdżowego bez rodzynek byście pewnie skakali i darli mordę jak te małpy w zoo. Dobrze przygotowany sernik bez rodzynek to jedna z najlepszych rzeczy jakie można skonsumować. Prawdziwa eksplozja dla wyrafinowanych smakoszy.
W cywilizowanej i rozwiniętej Japonii, kiedy córka przyprowadza i przedstawia swojego wybranka rodzicom, ci wykonują test. Podają mu sernik z rodzynkami. Kiedy chłopak zje sernik, albo powie że mu smakuje, to wiadomo że pochodzi z patologicznej rodziny. Test działa z dokładnością 100% i nawet WHO i ONZ przyznali, że u rodzin w których dominuje alkoholizm, narkomaństwo i kazirodztwo zawsze pojawia się skłonność do jedzenia sernika z rodzynkami.


RE: Pływający sernik - sernik, którego nigdy nie będziesz miał dosć - Captain - 25-06-2019 10:36

Słaba pasta Tongue