Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? (/Temat-Jakie-kroki-kolejno-podejmowac-przy-optymalizacji-strony-166946)

Strony: 1 2


Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - Guxinimod - 14-03-2020 23:21

Witam, jestem w trakcie tworzenia mojej pierwszej strony i tak na prawdę nie wiem w co włożyć ręce. Mam już przygotowany landing page, teraz przygotowuję szablon pod stronkę z wpisami. Tylko co dalej? Czym się zająć od początku? Najpierw optymalizacja, pisanie tekstów, badanie konkurencji? Czy może instalacja wtyczek? Tak sobie myślę, że jak napiszę teksty, a google zacznie mnie indexować, a ja będę miał jeszcze niezoptymalizowaną stronę - wtedy tracę w oczach wyszukiwarki tak?

Jak to ma wyglądać chronologicznie krok po kroku? Jak wy działacie?

Proszę o nakreślenie mi kroków, chociaż tak z grubsza, dzięki ! Wink


Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - bubu93 - 15-03-2020 01:45

Optymalizacja to never ending story ze względu na częste zmiany w wyszukiwarce.
Myślę, że dobrze na początek zastanowić się jakie frazy chcesz cisnąć i lepiej żeby to był dobry wybór bo częste zmiany to może być problem.

Potem swoje główne frazy rozplanuj na kluczowe podstrony i zrób plan publikacji na blogu czyli 20/50/100 różnych tematów żeby pisać a nie zastanawiać się co pisać. Analogicznie powinny to być różne keywordy żeby nie było kanibalizacji.

Jeżeli chodzi o optymalizację techniczną to strona musi ładować się szybko.

Optymalizacja kontentu - trzeba patrzeć co jest wysoko na analizowaną frazę czyli top10-20 i zrobić najlepszą treść ze wszystkich.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - Guxinimod - 15-03-2020 10:52

(15-03-2020 01:45)bubu93 napisał(a):  Potem swoje główne frazy rozplanuj na kluczowe podstrony i zrób plan publikacji na blogu czyli 20/50/100 różnych tematów żeby pisać a nie zastanawiać się co pisać. Analogicznie powinny to być różne keywordy żeby nie było kanibalizacji.

dzięki za odpowiedź.

Czyli powiedzmy docelowo chcę napisać 100 artykułów, a w każdym artykule powiedzmy 2 słowa kluczowe. Więc wychodzi na to, że będę pozycjonował stronę na 200 fraz tak? I mam utworzyć 100 podstron? A nie mogę tego dodawać po prostu do jednej kategorii? I wszystko znajdowałoby się na stronie głównej, sekcja "wpisy".


RE: Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - trybulski - 15-03-2020 13:09

(15-03-2020 10:52)Guxinimod napisał(a):  
(15-03-2020 01:45)bubu93 napisał(a):  Potem swoje główne frazy rozplanuj na kluczowe podstrony i zrób plan publikacji na blogu czyli 20/50/100 różnych tematów żeby pisać a nie zastanawiać się co pisać. Analogicznie powinny to być różne keywordy żeby nie było kanibalizacji.

dzięki za odpowiedź.

Czyli powiedzmy docelowo chcę napisać 100 artykułów, a w każdym artykule powiedzmy 2 słowa kluczowe. Więc wychodzi na to, że będę pozycjonował stronę na 200 fraz tak? I mam utworzyć 100 podstron? A nie mogę tego dodawać po prostu do jednej kategorii? I wszystko znajdowałoby się na stronie głównej, sekcja "wpisy".

też nie rozumiem co masz na myśli bubu


RE: Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - bubu93 - 15-03-2020 14:23

Objaśniam i przepraszam za zamieszanie.

Na pewno będziesz miał frazy trudne / sprzedażowe - które mają być na langing page. W zależności od tego ile tych fraz będzie i czy będą pokrewne trzeba ja przypisać do odpowiednich Langing Page. Może być taki langing jeden albo kilka jeżeli frazy są rozbieżne albo jest ich dużo.

Druga sprawa to zrobienie planu publikacji na blogu 20-100 wpisów czyli tematy "okołotematyczne" mające budować autorytet domeny w danej dziedzinie.

Plan jest ważny, żeby nie tracić czasu na wymyślanie tematów w trakcie tylko produkować je regularnie.

Przykład:
1. Frazy sprzedażowe (główne):
- tanie strony firmowe
- pozycjonowanie e-commerce
- projektowanie stron www
Dodatkowo inne frazy potencjalnie generujące pieniążki

Niby wszystko to "robienie stron", ale w zasadzie każde wymagałoby swojego landing page - plus "tanie strony firmowe" to główny keyword i nie zmienia to faktu, że taki langing może się wyświetlać na kilkanaście/kilkadziesiąt innych fraz z długiego ogona - bardzo porządana sytuacja bo zazwyczaj to tak wygląda, że główny keyword generuje 20% ruchu mimo, że ma największy search volume a long tail i odmiany czyli cała drobnica to 80% ruchu.

2. Frazy na bloga (wspomagające):
- jak wybrać nazwę domeny
- projektowanie logo dla firmy - co musisz wiedzieć
- ile kosztuje pozycjonowanie e-commerce
- jaki hosting wybrać dla sklepu internetowego
Plus inne które rozkładają Twoje frazy sprzedażowe na "szczegóły". Wszystkie te tematy które można podłączyć pod elementy głównych fraz. Te frazy można linkować wewnętrznie między sobą + do LP.

W odniesieniu do pierwszej wypowiedzi - trzeba wypisać wszystkie frazy sprzedażowe i przypisać je na którym LP będą promowane.
Trzeba zrobić plan fraz "szczegółowych" które mają wspomagać sprzedażowe, naganiać ruch bo są łatwiejsze do zrobienia.

Taki plan umożliwia utrzymanie porządku i nie pisanie 10 razy o tym samym co powoduje "kanibalizacje".

Dajcie znać czy rozumiecie Xpokerface

EDIT: Teoretycznie ktoś się może przyczepić, że "pozycjonowanie e-commerce" i "ile kosztuje pozycjonowanie e-commerce" to takie same frazy bo drugie zawiera pierwsze ALE chodzi mi tutaj bardziej o intencje użytkownika. W pierwszym i drugim przypadku użytkownik będzie oczekiwał innego rodzaju treści dlatego to jest ok.

EDIT2: To na jakie kategorie to podzielisz to już inny temat. Tak naprawdę strony kategorii to też "podstrony" i można je pozycjonować na jakieś frazy najlepiej różne od wpisów.


RE: Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - Guxinimod - 15-03-2020 16:53

Właśnie u mnie jest tak, żeby landing page w ogóle wyłączam z indeksacji google, bo mam ten sam na kilku subdomenach, żeby sprawdzać skąd mam ruch na kampaniach afiliacyjnych. Od dzisiaj zająłem się pisaniem artykułów na stronę, póki co wyłączyłem też indeksację strony w google.

Czyli mam w planach przygotować kilkadziesiąt artykułów, wewnętrznie je podlinkować i też kierować z nich na landing page. Dalej zrobić optymalizację strony, żeby szybko się wczytywała. Później włączę widoczność strony w wyszukiwarkach i zacznę link building. Cz to jest odpowiednia kolejność działań?


Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - bubu93 - 16-03-2020 00:55

Nie czekaj z indeksowaniem bloga

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - trybulski - 16-03-2020 12:28

@[Guxinimod] ja bym nie wyłączał indeksowania

@[bubu93] teraz wszystko jasne


RE: Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - Guxinimod - 16-03-2020 21:58

Hmm. Okej, włączę. Ale co jeśli na przykład blog nie jest w tej chwili zoptymalizowany? Czy google na bieżąco monitoruje moją stronę i jeśli za tydzień przyspieszę jej działanie, to automatycznie mi polepszy pozycje tak?


Jakie kroki kolejno podejmować przy optymalizacji strony? - bubu93 - 17-03-2020 00:08

Google lubi strony które są aktualizowane.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka