Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Takeagift (/Forum-Takeagift-45)
+----- Dział: Takeagift Odpowiedzi (/Forum-Takeagift-Odpowiedzi-73)
+----- Wątek: [Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? (/Temat-Odpowiedzi-Take-A-Gift-2-Radio-ZET-Kto-jest-Redaktorem-Naczelnym-Radia-ZET-19472)



[Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - pierog007 - 15-01-2011 17:28

Tekst:

Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym Radia ZET jest Mateusz Kirstein.

Radio ZET rozpoczęło nadawanie 28 września 1990 jako pierwsze prywatne radio w Warszawie pod nazwą "Radio Gazeta". Pomysłodawcą, założycielem i pierwszym prezesem Radia ZET był Andrzej Woyciechowski. Współzałożycielami byli Leszek Stafiej, wiceprezes rozgłośni i Janusz Weiss. Wśród pierwszych współpracowników Radia znaleźli się także Maria Wiernikowska, Małgorzata Moszczeńska, Marzena Chełminiak, Agata Niewiarowska, Jovanka Cirlić i Jagna Skoczylas oraz Krzysztof Skowroński, Piotr Krzyżanowski i Marcin Gugulski (Studio Zet i Dział Reklamy).

Radio powstało dzięki poparciu Adama Michnika, pomocy finansowej francuskiej organizacji Euro Libe oraz pomocy technicznej francuskiej rozgłośni RFI. W początkowym okresie działalności radio pracowało na sprzęcie nadawczym i studyjnym użyczonym przez RFI. Nadajnik umieszczono na ostatnim piętrze Hotelu Marriott. W nocy retransmitowano program radia RFI w języku francuskim (włączało się go i wyłączało ręcznie). W pierwszych dniach emisji poradą techniczną służył radiu inżynier Leszek Michniewicz, wówczas pracownik Trójki. Wkrótce techniczną obsługę przejęli Michał Silski i Andrzej Kijanowski

Początkowo głównym udziałowcem (90%) Spółki Radio Gazeta była spółka Agora. Następnie Agora zachowała 10% udziałów, a pozostałe 90% udziałów rozdzielono wśród współzałożycieli. Niebawem większość udziałów rozgłośni przejęła nowa spółka Andrzeja Woyciechowskiego powiązana z francuskim koncernem medialnym Europe 1.

W pierwszych dniach działalności antenowej rozgłośni można było usłyszeć hasło i sygnał (identyfikator) dźwiękowy "Radio Gazeta". W okresie kampanii wyborczej 1990 r., w celu zachowania niezależności politycznej, założyciele rozgłośni postanowili zmienić jej nazwę na Radio ZET (celowo zachowując akcentowaną sylabę nazwy pierwotnej). Kompozytorem pierwszego sygnału dźwiękowego "Radio Gazeta" był Andrzej Staszyński. Natomiast autorem pierwszego logotypu Radia Zet z lat 1990-2000 był student warszawskiej ASP, Leszek Wilk, zwycięzca otwartego konkursu na znak graficzny radia.

Początkowo stacja wynajmowała pomieszczenia w ówczesnej siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy Nowy Świat 49 w Warszawie. Wiosną 1992 roku przeprowadziła się i zajęła dwa piętra budynku przy Pięknej 66a. Od połowy 2001 radio mieści się w biurowcu przy ulicy Żurawiej 8. Pierwszą częstotliwością Radia ZET była 67 MHz w paśmie UKF.

Radio Zet, będąc jedną z pierwszych w Polsce stacji komercyjnych, była jedną z tych, które wprowadziły nowy, dynamiczny sposób podawania informacji i prowadzenia audycji. Na początku 1994 roku, radio Zet, tak jak RMF FM, otrzymało koncesję ogólnopolską. Krakowska stacja rozpoczęła emisję jako pierwsza, co doprowadziło do konfliktu i rywalizacji między nimi. Również w 1994 roku, Andrzej Woyciechowski toczył z I Programem Polskiego Radia wojnę o prawa do transmisji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer.

źródło: pl.wikipedia.org


Odpowiedź:
1. Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET?
odp: Mateusz Kirstein

2. W którym roku Radio ZET otrzymało koncesję ogólnopolską?
odp: 1994


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - Grub63 - 15-01-2011 17:39

plusów dwóch Wink


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - nothing - 15-01-2011 17:40

Git "+" Big Grin


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - markowski - 15-01-2011 17:48

dzięki +


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - dodobusko - 15-01-2011 17:52

dobrze +


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - Roben - 15-01-2011 19:20

Plus +


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - norek - 15-01-2011 20:02

dzięki +


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - Grabowkers - 15-01-2011 20:37

Dzięki, + Wink


[Odpowiedzi Take A Gift] - [2] [Radio ZET] Kto jest Redaktorem Naczelnym Radia ZET? - Marello - 11-03-2011 19:30

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.