Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Ogólnie o Lockerz (/Forum-Ogolnie-o-Lockerz-20)
+----- Wątek: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy (/Temat-Wyjasnienie-spraw-z-PE-Polamer-i-innych-alternatyw-czyli-clo-podatki-i-te-sprawy-19951)

Strony: 1 2


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - bartekkg1997 - 24-01-2011 22:39

Super plusik leci ;D


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - cfaniak - 24-01-2011 23:56

(24-01-2011 19:35)adkam12 napisał(a):  Ja slyszalem ze te paypala to sie rozlicza z panstwem od 3080 zloty....


Prawnikiem nie jestem, odpisuje na ten post nasty raz i ciagle odkrywam coraz to nowsze informacje przez co co chwile pisze od nowa.

Na tą chwilę stoje w miejscu podwójnego opodatkowania

Czyli nie mamy umowy ze stanami o braku podwójnego opodatkowania, z tego wynika że na podstawie tego "tego"
płacimy państwu podatek o wysokości 10% od nagród pieniężnych i rzeczowych o wartości minimum 760 zł (od każdej nagrody z osobna), (pisał o tym 123damian123)

A na podstawie tego :tego wiemy że "Obowiązek rozliczenia podatku od wygranych w Polsce spoczywa tylko na organizatorach konkursu"

a teraz wiem jeszcze to:
"Nagrody z konkursów zagranicznych zaliczane są do przychodów z innych źródeł. Oznacza to, że co do zasady opodatkowane są według skali podatkowej i należy je wykazać w zeznaniu rocznym. Zawsze trzeba jednak sprawdzić postanowienia odpowiedniej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. " czyli robi się to tak

Jak komuś chce się czytać artykuły to one dobrze wyjaśniają sedno. I tak napisze do lockerz w tej sprawie - muszą mi odpisać coś konkretnego.


(24-01-2011 14:42)123damian123 napisał(a):  może pytanie nie w temacie, ale czy mógłbyś napisać ile płacisz cła za towar z chin i oczywiście jakiego rodzaju to towar (ogólnie). ponieważ różne sprzeczne informacje są podawane.
oczywiście za post + leci.

co do opodatkowania nagród. jeśli jednorazowo suma wartości zebranych nagród nie przekracza 760zł to z tego co mi wiadomo nie trzeba płacić podatku od wygranej. jeśli przekracza płacimy 10% wartości.

z chin ściągam głównie towar związany z elektroniką, cła nigdy nie zapłaciłem (info na temat cła na każde urządzenie dostaniesz tutaj http://ec.europa.eu) co do podatków to różnie, czasem przychodziły wręcz kosmiczne pudła i zero biurokracji, a czasem dzwonił "Pan Staszek" z Cła GLS i wtedy faktura proforma na maila, podatek przelewem i paczka tego samego dnia w domu. Dziś kolejny raz odebrałem paczkę chińska z DHLa i z pełnym zadowoleniem mogę przyznać że nie to że nigdy przez DHL nie płaciłem podatków to nawet paczka nigdy nie szła dłużej niż 5 dni.


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - 123damian123 - 25-01-2011 00:59

no to ładnie ja jak zamawiałem z chin to też bez podatków i cła przeszło ale paczka leżała w urzędzie celnym ponad 10 dni. przesyłka pocztą doszła po ponad 3 tygodniach. może było to spowodowane okresem przedświątecznym.


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - cfaniak - 25-01-2011 01:29

Przed świętami też zamawiałem tylko UPS Expresem ze względów pogodowych paczka szła nie 3 a 6 dni za to zwiedziła:
THAILAND,BANGKOK -->INDIA,MUMBAI -->UNITED ARAB EMIRATES,DUBAI. Kolejny karton który szkoda mi wywalić ze względu na jego, jakże bogatą podróż Smile

Teraz z paczkami też będzie cieżko, dostałem ostatnio info "By the way, dear friend. February is Spring Festival in China, the whole country including the express will on holiday"


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - BartuS - 25-01-2011 06:17

Nie jestem do końca przekonany jeśli chodzi o podatek od nagród z lockerz. Na mlodyprzedsiebiorca.pl jest artykuł : Od jakich dochodów płacimy podatek. Jest tam wzmianka o tym, iż:
Cytat:Podatek płaci każda osoba fi­zyczna maj ąca miejsce zamieszka­nia w Polsce, bez względu na wiek, o ile tylko uzyskała w danym roku
dochód przekraczający kwotę wol­ną od podatku. Jest ona niewielka i w 2004 r. wynosi 2790 zl. Dochody do tej wysokości nie są opodatko­wane, jeśli ją przekroczą, podatek płaci się od nadwyżki.
A Więc jeśli zarabiacie tylko na lockerz, oraz zarabiacie poniżej 2790zł / rok - nie musicie sie rozliczac. Byc moze prawda jest inna, wiec poprawcie mnie.

Edit // Ta kwota wolna od podatku zmienia się co rok: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwota_wolna_od_podatku W 2010 jest to 3091,00zł


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - cfaniak - 25-01-2011 08:26

@Bartus: Zgadza się, dodam do pierwszego posta info


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - 123damian123 - 25-01-2011 10:36

to jest podatek od dochodu, a nie od nagrody.


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - cfaniak - 25-01-2011 23:54

(25-01-2011 10:36)123damian123 napisał(a):  to jest podatek od dochodu, a nie od nagrody.

Nagrody uzyskane z konkursów zagranicznych przez Polskie prawo są uznawane za dochód, wiec odprowadza sie od nich podatek dochodowy a nie podatek od nagród