Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? (/Temat-Afiliacja-Powierzchnia-reklamowa-podatek-8-5-174780)

Strony: 1 2


RE: Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? - cezar78 - 10-12-2022 22:59

A jakie to są te bardzo duże kwoty? 10k pln, 20k, 40k miesięcznie? Jeżeli dochód miałbym tylko z najmu powierzchni na stronie, nigdzie nie pracuję, to wypełniam sam PIT 28 czy muszę też PIT36 w kwietniu ? Jeżeli będę miał zarobki powyżej 10k miesięcznie z wielu programów partnerskich, czy mogą się przyczepić żebym zakładał firmę?


RE: Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? - mysc - 11-12-2022 11:55

1. Bank zgłasza do US przelewy powyżej 15 tys. euro, oraz transakcje które (według ich algorytmów) wydają się być podejrzane.

2. Wówczas wypełniasz tylko pit-28, tak. Do końca lutego jest termin.

3. Przyczepić się mogą jeśli ew. kontroler stwierdzi, że wcale nie wynajmujesz powierzchni reklamowej - a świadczysz usługi reklamowe. Wówczas musiałbyś oddać ZUS za zeszłe miesiące (do 5 lat wstecz, w praktyce do 6) + zapłacić odsetki za opóźnienia w spłatach tych składek. Nie wiem czy i jaka byłaby nałożona kara (mandat).

Nie ma tu niestety prostej odpowiedzi, nikt Ci nie powie że na 100% rozliczanie się jako wynajem bez DG jest w afiliacji bezpieczne. Nie słyszałem jednak o tym by ktoś miał problemy, być może w praktyce się to nie zdarza - a zagrożenia są możliwe tylko teoretycznie Wink


RE: Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? - itmaster - 11-12-2022 12:55

(11-12-2022 11:55)mysc napisał(a):  Nie słyszałem jednak o tym by ktoś miał problemy, być może w praktyce się to nie zdarza - a zagrożenia są możliwe tylko teoretycznie Wink

Może dlatego, że większym "problemem" dla US są ci co w ogóle nie płacą podatków lub przedsiębiorcy czy prawidłowo odliczają (zmniejszają) płacone podatki i na nich się skupiająWink


RE: Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? - Soplica - 18-02-2023 21:37

(25-11-2022 23:16)mysc napisał(a):  
(24-11-2022 16:52)cezar78 napisał(a):  No właśnie "zależy od kontrolera" czyli wezwanie do US i stres to niemal pewność? Ciekawi mnie ile osób rozliczających sie w ten sposób dostaje wezwania

Nie, odwrotnie. Z tego co wiem nie ma czegoś takiego jak losowa kontrola, albo szczegółowa analiza przychodów losowej osoby. Kontrole są przede wszystkim z vatu. Z podatku dochodowego ma się kontrolę głównie w przypadku wystąpienia o zwrot lub w przypadku uzasadnionego i podpisanego donosu. No chyba, że naprawdę zaczniesz zarabiać bardzo duże kwoty i bank Cię zgłosi do US.

W przypadku zwrotu podatku VAT są kontrole, a nie podatku dochodowego.


RE: Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? - mysc - 19-02-2023 16:11

W obu tych przypadkach może, ale nie musi dojść do kontroli. Szansa jest dużo wyższa przy zwrocie vatu, ale to nie oznacza że nie można mieć kontroli z podatku dochodowego.


RE: Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? - Felek84 - 15-04-2023 13:21

Witam, 

Pojawiły się u mnie pierwsze dochody z programu afiliacyjnego i teraz pojawia się kwestia rozliczenia. Firma wymaga ode mnie za każdym razem wystawienia rachunku gdy za dany miesiąc osiągnę dochód. I tutaj moje pytania:

- dzień wystawienia rachunku jest dla mnie dniem przychodu, który wpisuję w książce przychodów i rozchodów, czy dopiero gdy otrzymam od firmy płatność na konto?

- muszę co miesiąc płacić zaliczki na podatek dochodowy, czy rozliczyć się raz w roku (w PIT)?

Jestem zatrudniony na umowę o pracę, nie prowadzę działalności gospodarczej, rozliczenia na zasadach ogólnych.Smile


RE: Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? - mysc - 15-04-2023 14:26

1) Jeśli nie masz zarejestrowanej DG - dniem otrzymania przychodu jest dzień w którym otrzymasz pieniądze. Gdybyś miał DG - tym dniem byłby dzień wystawienia rachunku Wink

2) Wszystko zależy jak chcesz się rozliczać. Inne dochody w pit-36? Działalność nierejestrowana w pit-36? Czy wynajem powierzchni w pit-28? W tym ostatnim musisz płacić zaliczki za każdy miesiąc w którym nastąpił przychód, do 20 dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego Wink


RE: Afiliacja/Powierzchnia reklamowa - podatek 8,5%? - Felek84 - 15-04-2023 14:36

Dziękuję za odpowiedzi Smile

Pracę na etacie i zarobki afiliacyjne (najem, dzierżawa) będę rozliczał w PIT-36