Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku (/Temat-Poradnik-Ryczalt-8-5-jak-sie-rozliczac-tym-sposobem-krok-po-kroku-115201)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - Barcman - 10-06-2019 21:11

A co w przypadku działalności gospodarczej? Nie można podatkować się ryczałtem 8,5 % jeżeli zarabiamy w programach partnerskich?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - AngelikaG - 12-06-2019 14:03

(10-06-2019 21:11)Barcman napisał(a):  A co w przypadku działalności gospodarczej? Nie można podatkować się ryczałtem 8,5 % jeżeli zarabiamy w programach partnerskich?
Można, ale wówczas nie wystawiasz faktury i działania nie są prowadzone przez Twoją firmę, a rozliczasz się po prostu jako osoba fizyczna z danych zarobków. Później tylko do PITu wrzucasz zarobki ze wszystkich źródeł i sprawa załatwiona Wink


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - sprytnyzbyszek - 09-07-2019 16:07

Hej,
Wiecie, czy można w ten sposób rozliczać programy partnerskie zagranicznych firm typu aliexpress, gearbest?
Do tej pory rozliczałem te przychody na zasadach ogólnych w pozycji inne dochody w standardowym picie. Mogę bez problemu przejść na tą formę rozliczania się, czy trzeba jeszcze jakieś specjalne druczki wypełniać?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - bilo22 - 10-07-2019 10:00

Jeżeli otrzymujesz kasę z firm działających na terenie UE takich jak adsense czy adcash powinienes miec nadany nip europejski i co miecha wysyłać formularz vat ue, dzieki temu kasa tak zarobiona nie jest liczona do limitu zarobków

Jest ktoś na forum i zarabia w jakiejs firmie z USA, bo tutaj mam problem, bo nie wiem jak te zarobki sa brane pod uwage, UE= formularz vat ue, a jak to jest w przypadku USA też trzeba im przedstawiać jakiś formularz, żeby nie liczyło się do limitu?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - sprytnyzbyszek - 10-07-2019 10:18

Są to chińskie firmy, więc nic takiego nie otrzymuję, w tym problem.


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - haua1988 - 03-12-2019 23:11

cześć.
Od kilku lat pracuję na umowę o pracę. Rozliczam pit 37 razem z żoną.
Czy mogę dodatkowo rozliczać się na ryczałcie?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - fusek - 01-01-2020 19:30

(03-12-2019 23:11)haua1988 napisał(a):  cześć.
Od kilku lat pracuję na umowę o pracę. Rozliczam pit 37 razem z żoną.
Czy mogę dodatkowo rozliczać się na ryczałcie?

Tak możesz..

A ja mam pytanie z innej beczki. Załóżmy że w jednym miesiącu nie uzyskam dochodu - czy muszę coś wysłać do skarbówki? Czy jeśli nic nie wyśle przyjdzie mi wezwanie?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - EfectiveWork - 01-01-2020 19:37

Nie otrzymałeś dochodu - nic nie wysyłasz, nikogo nie musisz informować ani nic z tym robić. Po prostu nic nie przelewasz.


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - sparssow - 09-10-2020 06:33

(01-01-2020 19:37)EfectiveWork napisał(a):  Nie otrzymałeś dochodu - nic nie wysyłasz, nikogo nie musisz informować ani nic z tym robić. Po prostu nic nie przelewasz.


A co gdy przychód był mały? Np. mam ryczałt 3% (handel) i zarobek 3 tys. -wychodzi 90 zł podatku, składka zdrowotna do odliczenia to 312 zł, także wychodzi do zapłaty 0 zł podatku. Więc nie rozumiem co robić, nic nie wpłacam? Czy tą składkę zdrowotną 362/312 zł należy wpłacić a potem to uwzględniać w rocznym picie?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - mysc - 11-10-2020 00:59

(09-10-2020 06:33)sparssow napisał(a):  A co gdy przychód był mały? Np. mam ryczałt 3% (handel) i zarobek 3 tys. -wychodzi 90 zł podatku, składka zdrowotna do odliczenia to 312 zł, także wychodzi do zapłaty 0 zł podatku. Więc nie rozumiem co robić, nic nie wpłacam? Czy tą składkę zdrowotną 362/312 zł należy wpłacić a potem to uwzględniać w rocznym picie?

1. Składkę zdrowotną oczywiście płacisz. ZUS to zus, podatek to podatek. Zus płaci się zawsze. To nie jest połączone ze skarbówką.


2. To zależy od US -> jednak przy tak małych kwotach moim zdaniem cokolwiek zrobisz, będzie OK.

Ja bym osobiście podatku nie zapłacił w ogóle w takim miesiącu. Biuro księgowe z którego korzystam prowadzi wszystko tak -> że na koniec roku nie ma się ani dopłaty, ani niedopłaty (odliczają wszystko na bieżąco - i w pitcie rocznym wszystko się 'spina').

Podatek tak naprawdę płaci się w stosunku rocznym - a nie miesięcznym. Także to odliczenie stawki zdrowotnej również się sumuje w stosunku rocznym.

.