Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Radio Internetowe a licencje - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Radio Internetowe a licencje (/Temat-Radio-Internetowe-a-licencje-10105)



Radio Internetowe a licencje - Jeppers - 10-07-2010 19:08

Witaj

Chciałbym założyć radio internetowe lecz oczywiście bezpłatnie, wiem, że nie potrzebuje żadnej licencji jeżeli było by to radio dla znajomych i rodziny, można pod to podczepić forum ? Czy da się jakoś ominąć przepisy i prowadzić takie radio za darmo, bez opłat ZAIKS i innych takich organizacji ?

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdro


RE: Radio Internetowe a licencje - SupeRLokeR - 10-07-2010 19:30

Więc tak:
eradia.pl i jego forum. Znajdziesz tam wszystko do radia internetowego. Wiele radii działa bez licencji ZAIKS. Lecz to są radia amaorsie na stronach typu dbv itp.
Tyle ode mnie pozdro.!


RE: Radio Internetowe a licencje - Yanke$ - 10-07-2010 20:47

Tak, tak polecam tą stronkę eradia.pl z tym że jeżeli chcesz puszczać muzykę komercyjną, która posiada prawa autorskie, musisz płacić miesięcznie ~400 zł.


RE: Radio Internetowe a licencje - SupeRLokeR - 10-07-2010 21:11

aha-muza komercyjna-david guetta,kid cudi,katty perry.Smile


RE: Radio Internetowe a licencje - Jeppers - 10-07-2010 22:21

Przecież ja to wiem... (jakbym nie wiedział, że trzeba płacić to bym chyba nie pytał o obejście tego prawda? Tongue). Zapytałem czy da się to jakoś obejść i czy pod znajomych da się podczepić forum, oczywiście nie czerpałbym z tego żadnego zysku...

mimo wszystko dzięki za pomoc, czekam na odpowiedź Tyndyka, bo nie za bardzo mi pomogliście


RE: Radio Internetowe a licencje - tyndyk23 - 11-07-2010 21:41

Jeppersie drogiSmile Odpowiadam na Twoje pytanieSmile

Na początek dobre wiadomości. Możesz prowadzić takie radio bezpłatnie i do tego bez jakiś licencji czy opłat. Warunkiem jest jedynie to że musi to być skierowane do najbliższych( chodzi tutaj o rodzinę i przyjaciół) W Twoim wypadku nie musi być żadnych wniosków pism czy tego typu zagrywek. Możesz sobie kiedy chcesz i w jakim czasie rozpocząć taką działalność- z której możesz czerpać zyski. Wszystko dzięki zapisowi o dozwolonym użytku prywatnym w prawie autorskim. Musisz tylko zapewnić że nie będą miały dostęp do takiego radia osoby postronne czyli nie spełniające warunku znajomego lub rodziny. Jeżeli chciałbyś osiągać duże zyski i grać na całą Polskę to musisz mieć licencję.Licencje uzyskuje się składając pisemnie specjalny wniosek do Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, które reprezentuje zarówno twórców polskich jak i zagranicznych. Następnie podpisana jest umowa, która zezwala na rozpowszechnianie utworów muzycznych poprzez radio.Opłaty za takie granie utworów nie jest wielkie i zależy od zysków radia.tak dla przykładu; jeśli w radiu 10 proc. czasu nadawania danej audycji stanowią utwory muzyczne to koszt stanowi 1% wszystkich dochodów. Im więcej wykorzystujemy w audycjach muzyki – tym więcej zapłacimy z tytułu owej licencji (największa stawka powyżej 70 proc. muzyki w audycji - 7 proc. przychodów ).Radio może być także prowadzone w celach hobbystycznych ale to inny tematSmile PozdrawiamSmile


RE: Radio Internetowe a licencje - Jeppers - 12-07-2010 12:06

Dzięki za odpowiedź, bardzo się przydała, a czy mogę zrobić tak żeby na forum było to radyjko, oczywiście trzeba by było kliknąć żeby działało i podpiąć forum pod "znajomych" ? Smile

Pozdro 500


RE: Radio Internetowe a licencje - tyndyk23 - 12-07-2010 16:48

Pewnie że tak JeppersSmile możesz tak spokojnie zrobić bo ustawa wprost zaznacza że chodzi o znajomych. Jeszcze dzisiaj się pytałem w kancelarii i nie mieli żadnych uwag.Smile Pozdroooooo


RE: Radio Internetowe a licencje - Jeppers - 12-07-2010 17:10

okej wielkie dzięki + dla Ciebie Smile