Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Własna DA] Jakie PKD- pytanie dla rozeznanych. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: [Własna DA] Jakie PKD- pytanie dla rozeznanych. (/Temat-Wlasna-DA-Jakie-PKD-pytanie-dla-rozeznanych-108381)



[Własna DA] Jakie PKD- pytanie dla rozeznanych. - patulsky1337 - 11-02-2015 21:33

Witam Panowie ( i Panie). Krótka piłka.
Jakie PKD ( nazwa i numer) pod wynajem powierzchni reklamowej ( potocznie "suby sms" Jerk2). Ah i żeby podchodziło pod ryczałt ( znajomy księgowy wszystko mi wyjaśnił i niestety nie wszystkie PKD podchodzą pod niego).


RE: [Własna DA] Jakie PKD- pytanie dla rozeznanych. - Mailowiec - 11-02-2015 21:38

63.12.z Działalność portali internetowych


RE: [Własna DA] Jakie PKD- pytanie dla rozeznanych. - patulsky1337 - 11-02-2015 21:56

@Mailowiec dziękuje Ci bardzo! O to chodziło! Masz zasłużonego plusa. Dodam, że jako firma chce też tworzyć strony, zajmować się SEO i zarabiać na reklamie, jakie jeszcze PKD mogę dopisać? Oczywiście podchodzące pod ryczałt.


RE: [Własna DA] Jakie PKD- pytanie dla rozeznanych. - ddww - 11-02-2015 22:05

zaznacz wszystkie i problem z głowy Big Grin

62.01-09.Z


RE: [Własna DA] Jakie PKD- pytanie dla rozeznanych. - patulsky1337 - 11-02-2015 22:21

Opisy można powiedzieć się zgadzają Big Grin Dziękuje tobie też.

Chyba można już zamknąć. Chyba, że ktoś coś jeszcze dorzuci to czemu nie Wink


RE: [Własna DA] Jakie PKD- pytanie dla rozeznanych. - szykiryki - 12-02-2015 08:20

@[patulsky1337], im więcej zaznaczysz tym lepiej (oczywiscie w ramach ryczałtu).
PKD zawsze można później zmienić i coś dopisać, ale jeśli w przyszłosci chcesz się zająć np. sprzedażą własnych ebooków/szkoleń, copywritingiem na stronach to warto to też uwzględnic Smile. Moæe jeszcze 73.1?
Bierzesz po uwagę rozumiem ryczałt 8,5% czy mniejszy?

Moj ksiegowy zawsze radzi:
"Dobra rada: wybierz wszystkie działalności, o jakie możesz siebie podejrzewać w przyszłości i podaj je w formularzu CEIDG. Każdy rodzaj wykonywanej działalności musi zostać uprzednio podany, więc lepiej zrobić to raz porządnie, niż później to aktualizować. Pamiętaj, że nie ma żadnych ograniczeń, co do ilości." Smile


RE: [Własna DA] Jakie PKD- pytanie dla rozeznanych. - patulsky1337 - 12-02-2015 13:43

Wielkie dzięki za pomoc i info.

8,5 % i szukam PKD właśnie, które pod taki ryczałt podchodzą. Bo księgowy ostrzegał mnie przed tym, że mogę przez przypadek dać taki co będzie pod podatek ogólny 18% i ryczałt wtedy nie zadziała.