Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaki program antywirusowy na androida? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Jaki program antywirusowy na androida? (/Temat-Jaki-program-antywirusowy-na-androida-120154)

Strony: 1 2


Jaki program antywirusowy na androida? - MaLiN - 26-08-2015 11:44

Od niedawna jestem posiadaczem Samsunga Galaxy A3 i teraz częściej zdarza się mi się korzystać z różnych aplikacji na telefonie i tu moje pytanie do Was - jaki program antywirusowy polecacie?

Oczywiście wolałbym jakby to za darmo było Lol


+ dodatkowe pytanie - jaki program też na androida, jest warty zainstalowania, aby nie wyświetlały się niepotrzebne reklamy? Adblock?

Z góry dziękuje za odpowiedź Heart


RE: Jaki program antywirusowy na androida? - Apps - 02-09-2015 15:46

Używam Avast Mobile Security & Antivirus i jak na razie sprawdza się świetnie.


RE: Jaki program antywirusowy na androida? - marcel_kk - 02-09-2015 15:59

ESET Mobile Security & Antivirus


RE: Jaki program antywirusowy na androida? - Haxite - 02-09-2015 18:48

Czym jest android? Android to system operacyjny z rodziny Linux. By wirus miał dostęp do wszystkich plików musi mieć uprawnienia roota (tzw super admin - szef wszystkich szefów).
Nie polecam instalowania żadnych antywirusów na androidzie ponieważ są zbędne, a pokuszę się stwierdzić że bezużyteczne.

@[MLN] żeby poprawić bezpieczeństwo androida polecam:
1. ROOT
2. Xposed Installer, a później doinstalować XPrivacy - apka do przyznawania uprawnień, np. aparatowi wyłączysz możliwości robienia zdjęć (by zobrazować możliwości) Wink
3. Greenify - apka która hibernuje nieużywane i zbędne procesy wydłużajac życie baterii
4. AdAway - apka do blokowania reklam w programach (przeważnie tych darmowych)
5. SuperSU - do przyznawania uprawnień roota (szef wszystkich szefów, bez tego xprivacy nie zadziała)
6. BootManager - włączanie/wyłączanie procesów podczas startu androida

Co nie ma w GooglePlay znajdziesz na forum XDA (forum.xda-developers.com) Smile

Jeśli ktoś uwaza inaczej niż ja, niech mi wytłumaczy po co aplikacji typu galeria dostęp do czujników, kontaktów, smsów, kont google i internetu Jerk

Pozdrawiam


RE: Jaki program antywirusowy na androida? - MaLiN - 02-09-2015 18:53

Ło matko, boję sie przyznać, ale nawet nie wiem co to ten root Rolleyes

@[Haxite] - jak rozumiem, wgranie tego wszystkiego, co wymieniłeś, również może jednocześnie spowolnić mi działanie telefonu?

W tego typu technologiach jestem po prostu ciemny, dopiero teraz zaczynam coś tam się dowiadywać, ale i tak nie przynosi to jakiś efektów.


RE: Jaki program antywirusowy na androida? - kariolmax - 02-09-2015 19:02

@Mln na pewno nie spowolni tak jak to robią antywirusy na androidzie Smile Gorzej jest jednak z gwarancją - jako początkujący możesz mieć problem z unrootem (musisz zrobić unroota przed oddaniem to serwisu - root unieważnia gwarancję).


RE: Jaki program antywirusowy na androida? - Haxite - 02-09-2015 19:04

@[MLN] nic się nie dzieje Smile Już tłumaczę, więc normalnie telefon z androidem ma uprawnienia "user". ROOT to przyznanie "userowi" możliwości Super Admin czyli wchodzisz w każdy folder systemowy i usuwasz co chcesz, niestety userowi odmawia się tego.
Są to po prostu zabezpieczenia przed zepsuciem sobie software.

Teoretycznie im więcej programów tym wolniejszy telefon ale biorąc pod uwagę fakt, że A3 ma 4 rdzenie i 1GB ramu nie odczujesz tego w ogóle. @[kariolmax] bardzo dobrze wspomniał, jeden antywirus szybciej ci zamuli telefon niż cała grupa podanych przeze mnie programów.
Jeśli jednak chcesz możesz dorzucić bardzo malutką apkę 'Seeder", która trzyma na smyczy pamieć ram. Uważam mimo to ten zabieg za zbędny.

Od razu zaznaczam, ze robiąc root niestety w najgorszym przypadku możesz 'zbrickować' (uceglić) telefon. Wtedy trzeba wgrywać od nowa oprogramowanie (cały system). Możliwości uceglenia smartfona są naprawdę bardzo rzadkie. Głównie wtedy gdy ktoś nie robił 'krok po kroku'.
Na szczęście Chińczycy to sprytny naród i potrafią cuda zdziałać z androidem.

Poszperałem w między czasie i dzięki aplikacji z tej strony (kingroot.net) możesz zrobić sobie roota bez utraty gwarancji.

Apka działa na zasadzie "1-click Root" więc i uceglenie telefonu nie grozi (no może 99,9% czyli graniczy z cudem) Smile


Jaki program antywirusowy na androida? - damianus627 - 02-09-2015 19:51

(02-09-2015 19:02)kariolmax napisał(a):  @Mln na pewno nie spowolni tak jak to robią antywirusy na androidzie Smile Gorzej jest jednak z gwarancją - jako początkujący możesz mieć problem z unrootem (musisz zrobić unroota przed oddaniem to serwisu - root unieważnia gwarancję).

W Samsungu to nawet unroot nie pomoże bo i tak zostaje nabita flaga KNOX.


RE: Jaki program antywirusowy na androida? - pacman - 02-09-2015 20:15

Ja u siebie też korzystam z avasta, takim znawcą jak koledzy wyżej nie jestem ale podstawowy komfort psychiczny chociaż zapewnia ten antywirLol Jeśli miałbym polecić jakieś apki na androida, które są warte zainstalowania to byłby to Clean Master i CM Security. Korzystam z obu i jestem naprawdę bardzo zadowolony, jeśli czyścisz telefon regularnie z wykorzystaniem tych apek to nie powinieneś uświadczyć żadnych lagów czy wirusów.


RE: Jaki program antywirusowy na androida? - Haxite - 03-09-2015 14:47

(02-09-2015 19:51)damianus627 napisał(a):  
(02-09-2015 19:02)kariolmax napisał(a):  @Mln na pewno nie spowolni tak jak to robią antywirusy na androidzie Smile Gorzej jest jednak z gwarancją - jako początkujący możesz mieć problem z unrootem (musisz zrobić unroota przed oddaniem to serwisu - root unieważnia gwarancję).

W Samsungu to nawet unroot nie pomoże bo i tak zostaje nabita flaga KNOX.

ciekawe rzeczy piszesz, robiłem kilka Samsungów i nie miałem tego "problemu" :-D

@MLN i jak Ci idzie?