Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z odesłaniem pieniędzy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Banki (/Forum-Banki-237)
+--- Wątek: Problem z odesłaniem pieniędzy (/Temat-Problem-z-odeslaniem-pieniedzy-148504)



Problem z odesłaniem pieniędzy - Itachi198 - 23-06-2017 19:28

Witam, nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie to bardzo przepraszam i proszę przeniesienie.

A więc tak: Sprzedałem klientce pewien przedmiot, po czym ona zarządała zwrotu więc odesłałem jej pieniądze. Problem w tym, że płaciła mi przelewem tradycyjnym, a więc pieniądze nie wpłynęły na wskazane przez nią konto, lecz na jakieś inne (prawdopodobnie konto banku).

Jest jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy?

Co powinienem zrobić?

Byłem w banku, pani powiedziała mi że odzyskiwanie takich płatności to 100zł+koszty prowizji bankowej, a więc nieopłacalne, gdyż kwota była mniejsza niż 200zł, mało tego płaciłem w ratach po ok 90zł (mbank/pko bp).
Ów Pani wspomniała również, żeby klienta poszła do placówki banku i spytała o przekaz do niej (imię i nazwisko w przelewie podałem właściwe).

Kobieta się do mnie odgraża, typowa choleryczka, pomoże ktoś?
W załączniku sms od klientki.


[Obrazek: Bez_tytu_u.png]


RE: Problem z odesłaniem pieniędzy - rachman - 23-06-2017 20:46

Pieniądze powinieneś oddać tej pani. Twój błąd - powinieneś się upewnić gdzie i jak odesłać skoro wiedziałeś że robi wpłatę. To raz. Dwa - złóż reklamację w banku. W Twoim imieniu skontaktować się mogą z bankiem pacjenta i jego bank go informuje że dostał kasę i powinien oddać. Jak nie odda możesz możesz wykorzystać prawo - roszczenie o bezpodstawne wzbogacenie. Najlepiej byś znał dane do kogo to poszło ale bank Ci nie poda bo nie może. Bank może jedynie poprosić w Twoim imieniu o zwrot. Spróbuj wtedy to na policji zgłosić mimo to. W ostateczności sprawa w sądzie ale nie ma sensu chyba przy takiej kwocie.
Jak bank bierze taką kasę za zwykłe spełnienie prośby to zmień bank...

https://www.google.pl/search?q=zły+nr+konta+przelew+jak+odzyskać+pieniądze&num=30&client=opera&hs=vZr&source=lnt&tbs=qdr:m&sa=X&ved=0ahUKEwiJ1OXm2tTUAhVJZ1AKHeZHBwoQpwUIHw&biw=1440&bih=768


Nie wiem czy już te zmiany weszły:
Cytat:Zmiany w prawie

W poniedziałek do parlamentu przekazano projekt nowej ustawy przygotowany w Kancelarii Prezydenta. Projekt ten zdecydowanie ułatwi odzyskiwanie pieniędzy utraconych wskutek błędu w przelewie.

Projekt zakłada, że jeśli ktoś pomyli się w dokonywanym przelewie i zauważy popełniony błąd, będzie mógł zgłosić się do instytucji finansowej, w której popełniono błąd. W ciągu 3 dni będzie ona musiała zawiadomić o zaistniałej sytuacji osobę, która otrzymała pieniądze w wyniku błędu i poinformować ją o obowiązku oddania pieniędzy. Czas na zwrot pieniędzy to 30 dni. Jeśli pieniądze nie zostaną zwrócone w tym czasie, instytucja finansowa przekaże poszkodowanemu dane osoby, która niesłusznie otrzymała przelew, a ten będzie mógł zgłosić sprawę do sądu.

Do tej pory banki nie udzielały klientom informacji na temat danych osób, do których wysłali oni błędny przelew.
http://confronter.pl/pl/blog/konta/bledny-przelew-na-konto-jak-odzyskac-pieniadze


RE: Problem z odesłaniem pieniędzy - Itachi198 - 24-06-2017 00:12

Dzięki za odpowiedź. Mbank odesłał mi swoją połowę, czekam jeszcze na pko bp. Ładnie ze strony mbanku, bardzo szybko i rzetelnie. Pieniądze oczywiście zwócę, chodziło mi raczej jak ja mógłbym je odzyskać, by nie być stratny.


RE: Problem z odesłaniem pieniędzy - Assasinoo - 24-06-2017 02:34

Heh dobrze, że mbank zwrócił, ale jeśli babka wpłaciła przelewem tradycyjnym, to pewnie nie miała konta w banku, poprosiła o zwrot kasy, to w miarę logicznym byłoby zwrócenie tych pieniędzy na nr konta, z którego te pieniądze przyszły.. No chyba, że zaznaczyła gdzie ten zwrot ma iść, jak nie, to jej wina w razie gdyby ten drugi bank nie zwrócił :| Chyba, że jej zwrócisz ze swojej kieszeni by nie zawracała głowy.


RE: Problem z odesłaniem pieniędzy - Itachi198 - 24-06-2017 11:44

Assasinoo

Zaznaczyła że chce na inny numer konta, był to mój błąd. Spowodowany rutyną, codziennie robię dużo takich zwrotów, jest to bezpośrednio związane z prowadzoną przeze mnie działalnością. Podjadę do placówki pko bp w poniedziałek i spróbuję się czegoś dowiedzieć. Pieniądze zawsze zwracam, duży procent mojego dochodu to powracający klienci, trzeba stawiać na jakość zarówno towaru jak i obsługi.

Nie zapisuję niektórych rzeczy, nie pamiętam wszystkich operacji, ani wiadomości. Na przyszłość pozostaje większą wagę przykładać do sprawdzania wszystkich pozycji przy wykonywaniu płatności.

Tymczasem życzę wszystkim udanego weekendu i dużo uśmiechu na co dzień Smile


RE: Problem z odesłaniem pieniędzy - Itachi198 - 26-06-2017 20:13

Pko również zwróciło środki, mimo iż nie byłem w placówce. Wątek można zamknąć, dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.


Problem z odesłaniem pieniędzy - Hybrid1990 - 03-07-2017 17:00

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.