Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Statut i umowa Sp. z o.o. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Statut i umowa Sp. z o.o. (/Temat-Statut-i-umowa-Sp-z-o-o-157706)



Statut i umowa Sp. z o.o. - azzaz - 12-08-2018 13:16

Witam, szykuję się do założenia sp. z o.o. chciałbym to zrobić jeszcze w tym kwartale tego roku. Wcześniej jednak powinienem napisać statut + umowę i przedstawić ją współzałożycielom. Ma ktoś gotowe i aktualne od strony prawnej wzory tych dwóch dokumentów?


RE: Statut i umowa Sp. z o.o. - Czad Masters - 22-08-2018 16:01

przecież łatwo wygooglować https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowa-spolki-z-o-o-wzor-z-omowieniem


RE: Statut i umowa Sp. z o.o. - azzaz - 22-08-2018 16:31

Odpowiednie dokumenty już sporządziłem. Przesiedziałem ostatecznie nad kodeksem spółek handlowych i ustawie o pośrednictwie ubezpieczeniowym bo akurat obie były mi potrzebne. Chciałem usprawnić sobie pracę i powpisywać tylko dane do gotowców, ale już przesiedziałem nad bezpośrednimi aktami prawnymi. Tego typu omówień jest pełno, przeczytałem chyba wszystkie, ale szukałem wzoru umowy zakładającej, że kapitał będzie wnoszony w formie aportu. Te zakładają kapitał gotówkowy podobnie jak strona e-wniosek. Dokumenty już sporządzone, spółka powstanie tylko trzeba się jeszcze zebrać i pójść do notariusza ze wspólnikami bo e-urzędy nie przewidują takiej możliwości jak właśnie kapitał w aporcie. W naszym wypadku są to samochody i laptopy.


RE: Statut i umowa Sp. z o.o. - jarunioo7 - 22-08-2018 16:39

Zapłać lepiej pare stówek w biurze rachunkowym za założenie. To nie są duże pieniądze, a przez mały błąd możesz przedłużyć zakładanie spółki o kilka miesięcy (dosyłanie dokumentów w wersji papierowej, rozpatrzenie przez KRS itd). Przepisy cały czas sie zmieniają, jest peeełno miejsc gdzie można się pomylić i odrzucą wniosek.

Dla przykładu.. Kiedyś mi odrzucili wniosek bo w jednej rubryce pojawił się malutki błąd:
nazwa spółki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. z o.o.

przez tą niepotrzebną końcówkę trzeba było dopłacić 350zł i czekać 3 miesiące Smile

edit: nie widziałem posta wcześniej, powodzenia zatem Wink


RE: Statut i umowa Sp. z o.o. - azzaz - 23-08-2018 11:18

A dzięki Big Grin