Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Biznes reflinkowy - legalność - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Biznes reflinkowy - legalność (/Temat-Biznes-reflinkowy-legalnosc-160484)



Biznes reflinkowy - legalność - wiorec - 09-01-2019 12:00

Witam,
Chciałbym założyć portal internetowy dotyczącą zakupów na Aliexpress. Strona byłaby czymś w rodzaju katalogu gdzie finalnie przed zakupem i tak przekierowywano by nas na Aliexpress i tam odbywał by się zakup. Nie wiem jednak jak z legalnością takiego biznesu bo chciałbym tam również dodawać tzw ukryte aukcje z replikami. Nie chciałbym jednak mieć problemów prawnych. Jak to wygląda z punktu legalności? W sieci widziałem, że jest już kilka stron tego typu i całkiem nieźle się rozwijają a dodatkowo nikt ich chyba nie ściga Wink


RE: Biznes reflinkowy - legalność - rachman - 09-01-2019 13:14

Ukryte są na jakich zasadach? Co mówi regulamin?


RE: Biznes reflinkowy - legalność - EfectiveWork - 09-01-2019 13:20

Ryzykuj Smile Masz swój rozum więc Ty decydujesz i odpowiadasz za swoje czyny.


RE: Biznes reflinkowy - legalność - wiorec - 09-01-2019 13:25

Ukryte tzn. że na AliExpress oficjalnie wystawiony jest inny przedmiot ale zainteresowane osoby mają cynk, że jest to np. replika jakiś butów.. w Polskim prawie obrót replikami jest nielegalny ale w tym wypadku tak jakby reklamuje tylko oferte sprzedawcy. No i stronki takie dzialaja juz w sieci kilka lat i nikt ich nie zamykal do tej pory.


RE: Biznes reflinkowy - legalność - Arczit - 09-01-2019 13:29

(09-01-2019 13:20)EfectiveWork napisał(a):  Ryzykuj Smile Masz swój rozum więc Ty decydujesz i odpowiadasz za swoje czyny.
Nabijasz posty czy jak? Masło maślane -.-
Widzę stosujesz taktykę, nie wiem ale zaśmiecę pościk?

Co do tematu, tak jak wspomniał rachman - przeczytaj regulaminy promocji ofert z Aliexpress. Ukryte aukcje jeśli wyjdą na jaw to są z marszu kasowane i banowane osoby które je wystawiły. Popularne jest dzielenie się ukrytymi ofertami na grupkach FB, gdzie wszyscy zaznaczają że jeśli kupujesz np. Air maxy, na aukcji z długopisami to w żadnym wypadku nie możesz pisać nic w feedback.

Możesz sprawdzić strony konkurencji, jakie mają zabezpieczenia / co piszą w regulaminach. Według mnie to taki GH (greyhat).


RE: Biznes reflinkowy - legalność - wiorec - 09-01-2019 13:40

Tak, to akurat wiem Smile Chodzi mi o to czy jak wystawie taka strone z domena to mi policja nie zapuka do drzwi Wink Użytkownicy ktorzy sa zainteresowani zakupem wiedza o co chodzi i sa informowani jak kupowac Wink


RE: Biznes reflinkowy - legalność - rachman - 09-01-2019 13:54

Zapukać zawsze mogą. Co innego czy pukają bo idą po nitce do kłębka a co innego czy będą Ciebie podejrzewać o ewentualną współpracę ze sprzedającymi podróbki. Zrobić Ci nic raczej nie zrobią ale przyjść/wezwać by popytać mogą każdego kto się nawinie.