Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Serwis ogłoszeniowy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Serwis ogłoszeniowy (/Temat-Serwis-ogloszeniowy-164380)

Strony: 1 2


Serwis ogłoszeniowy - ZeNo - 19-09-2019 14:22

Witam, mam zamiar kupić stronę ogłoszeniową i zacząć na tym zarabiać. Oczywiście początki są najgrosze i nie sądze że ktoś coś wyróżni. Planuje prowadzić serwis bardzo długo czas aby się rozwinął. Planuje włożyć małe pieniądze na reklame na facebooku.

Jak myślicie czy to wypali?


RE: Serwis ogłoszeniowy - itmaster - 19-09-2019 15:41

Serwis ogłoszeniowy ogólnotematyczny? coś jak olx, lento?
Czy tematyczny ogłoszenia nieruchomości, praca, motoryzacja?


RE: Serwis ogłoszeniowy - s3x86 - 19-09-2019 15:42

Miałem webjob.pl i nic z tego. Ciężki temat


RE: Serwis ogłoszeniowy - FeelTheKick - 19-09-2019 16:10

(19-09-2019 15:42)s3x86 napisał(a):  Miałem webjob.pl i nic z tego. Ciężki temat
Wybacz ale webjob.pl wygląda tak jakby ktoś budował dom ale nie do końca wiedział jak, zalał fundamenty i tyle...


RE: Serwis ogłoszeniowy - s3x86 - 19-09-2019 19:16

Temat był zwyczajnie olany. Nie dopracowany


RE: Serwis ogłoszeniowy - ZeNo - 20-09-2019 21:44

(19-09-2019 15:41)itmaster napisał(a):  Serwis ogłoszeniowy ogólnotematyczny? coś jak olx, lento?
Czy tematyczny ogłoszenia nieruchomości, praca, motoryzacja?
Ogólnie, ogłoszenia wszystkiego typu Allegro + ogłoszenia internetowe (sprzedaż instagrama, fanpage itp)


RE: Serwis ogłoszeniowy - manetros - 23-11-2019 20:17

Możesz jakoś bardziej rozwinąć, bo takich serwisów jest już sporo. Konkurować z Allegro to raczej nie ma sensu. Jakbyś znalazł jakąś niszę i się w nią wbił to może i jakiś sens jest.


RE: Serwis ogłoszeniowy - azzaz - 24-11-2019 12:00

(23-11-2019 20:17)manetros napisał(a):  Możesz jakoś bardziej rozwinąć, bo takich serwisów jest już sporo. Konkurować z Allegro to raczej nie ma sensu. Jakbyś znalazł jakąś niszę i się w nią wbił to może i jakiś sens jest.

Obecnie na allegro siedzą prawie sami hurtownicy i droppshipingowcy. Przez liczne prowizje(dosyć drogie) serwis jest raczej mało przyjazny dla osób prywatnych, które chcą coś sprzedać.

Jednak olx czy marketplace to już poważna konkurecja przy tego typu portalach. Poza stworzeniem dopracowanego portalu na początku trzeba będzie mocno i dużo inwestować w odpowiednie kampanie marketingowe i pozycjonowanie. Moim zdaniem na początku przez parę lat trzeba by dokładać do biznesu(tak realnie to bym liczył koszty w setkach tysięcy, żeby coś z tego było), ale ostatecznie gdyby udało się przeskoczyć, albo wbić przynajmniej na poziom konkurencji byłby to dobry, zarabiający biznes.


RE: Serwis ogłoszeniowy - Maniak2019 - 24-11-2019 15:56

(24-11-2019 12:00)azzaz napisał(a):  
(23-11-2019 20:17)manetros napisał(a):  Możesz jakoś bardziej rozwinąć, bo takich serwisów jest już sporo. Konkurować z Allegro to raczej nie ma sensu. Jakbyś znalazł jakąś niszę i się w nią wbił to może i jakiś sens jest.

Obecnie na allegro siedzą prawie sami hurtownicy i droppshipingowcy. Przez liczne prowizje(dosyć drogie) serwis jest raczej mało przyjazny dla osób prywatnych, które chcą coś sprzedać.

Jednak olx czy marketplace to już poważna konkurecja przy tego typu portalach. Poza stworzeniem dopracowanego portalu na początku trzeba będzie mocno i dużo inwestować w odpowiednie kampanie marketingowe i pozycjonowanie. Moim zdaniem na początku przez parę lat trzeba by dokładać do biznesu(tak realnie to bym liczył koszty w setkach tysięcy, żeby coś z tego było), ale ostatecznie gdyby udało się przeskoczyć, albo wbić przynajmniej na poziom konkurencji byłby to dobry, zarabiający biznes.

Tak jak kolega piszę wyżej ciężko wybić się z tym tematem, prowadziłem serwis ogłoszeniowy przez 5 lat i zero zarobku. Było prowadzone pozycjonowanie, marketing na fb oraz reklamowałem także ulotki, plakaty i zero efektów. Po 5 latach sprzedałem serwis.
Nie opłaca się moim zdaniem za dużo nerwów z tym.


RE: Serwis ogłoszeniowy - itmaster - 31-12-2019 09:24

(20-09-2019 21:44)ZeNo napisał(a):  
(19-09-2019 15:41)itmaster napisał(a):  Serwis ogłoszeniowy ogólnotematyczny? coś jak olx, lento?
Czy tematyczny ogłoszenia nieruchomości, praca, motoryzacja?
Ogólnie, ogłoszenia wszystkiego typu Allegro + ogłoszenia internetowe (sprzedaż instagrama, fanpage itp)

I co, działasz w temacie?

Są takie dwa portale, które próbują stać się realną konkurencją olx:

lento.pl - maja ok. 800 tys. ogłoszeń i trochę im jeszcze niestety brakuje
pokato.pl - niedawno oglądałem nawet reklamy w tv tego portalu, więc ktoś zainwestował trochę kasy w projekt, ale mają na razie tylko ponad 65 tys. ogłoszeń, ale z czego widzę działają zaledwie od kilku miesięcy.

Generalnie temat jak widać na przykładach ciężki, chociaż im kibicuje, bo monopol nie jest za zdrowySmile