Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszczędzanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Oszczędzanie (/Temat-Oszczedzanie-167921)



Oszczędzanie - Kokarda - 13-05-2020 08:58

Dla niektórych temat może wydawać się prosty, ale od jakiegoś czasu mam z tym problem. Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze? Jeszcze 2 lata wstecz nie miałem z tym problemu, a teraz wydaje wszystko jak popadnie facepalm


RE: Oszczędzanie - Eduardo213 - 13-05-2020 09:08

Cos więcej opisz, w jakich sytuacjach, na co głównie, co wtedy sobie myslisz. Jak na terapii.


RE: Oszczędzanie - Pablo1878 - 13-05-2020 10:52

(13-05-2020 08:58)Kokarda napisał(a):  Dla niektórych temat może wydawać się prosty, ale od jakiegoś czasu mam z tym problem. Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze? Jeszcze 2 lata wstecz nie miałem z tym problemu, a teraz wydaje wszystko jak popadnie facepalm


Musisz zacząć odkładać swoje środki w inne miejsce. W bardzo trudne dostępne miejsce dla Ciebie.


RE: Oszczędzanie - ShuQi - 13-05-2020 12:18

Przeznacz budżet z góry na konkretne wydatki.

Np - buty max 200/mc
Ubrania - max 300/mc
Kebsy/Frytki(FF) - max 150/mc

Jeżeli dojdziesz do tej kwoty to nie przekraczaj jej i tyle. Z góry ustal budżet tak aby został Ci na koniec miesiąca środki do wykorzystania.
Na zakupy idź z listą - koniecznie.
Nie chodź na zakupy głodny - nigdy.

Kupuj na promocji - kupiłem ostatnio 25L płynu do mycia naczyń ludwika - w opakowaniach 5L - cena to niecałe 50% normalnej półkowej ceny 1L - sporo zyskam w perspektywie czasu, to samo np z tabletkami do pralki itd


RE: Oszczędzanie - radek0389 - 13-05-2020 12:25

Planowanie budżetu raczej zacząłbym od ważniejszych wydatków, takich jak czynsz, energia elektryczna, gaz, internet itp. Potem buty, frytki i inne zachcianki. Resztę nadwyżki warto wpłacić na drugie konto, gdzie nie mamy karty do wypłaty środków i tam gromadzić.


RE: Oszczędzanie - Shimeon - 14-05-2020 11:54

W książce "Finansowy Ninja" jest omawiany owy temat. Polecam zapoznać się z tematem.

Od siebie mogę dodać - nie płać kartą. Zastąp ją gotówką.


RE: Oszczędzanie - Albitrex183 - 14-05-2020 13:07

Moja przygoda z oszczędzaniem zaczęła się od artykułu związanego z budżetem domowych https://jakoszczedzacpieniadze.pl/prosty-budzet-domowy. Bardzo przydatne okazało się dla mnie z tego wszystkiego codzienne spisywanie wydatków.

Co do książki Finansowy Ninja, wspomnianej przez kolegę wyżej, warto sprawdzić czy nie ma jej w okolicznej bibliotece. Autor książki jakiś czas temu zorganizował akcje w której rozdał bibliotekom w całej Polsce ponad 500 sztuk.


RE: Oszczędzanie - qwerty_89 - 16-05-2020 21:17

Spisuj wszystkie wydatki i na koniec miesiąca je przeanalizuj. Wiedzą, w jaki sposób pieniądze uciekają Ci z portfela będzie Ci łatwiej podjąć odpowiednie kroki > zrezygnowac z jedzenia na mieście czy imprez.

Jeśli mimo to będziesz miał problemy z zarządzeniem pieniędzmi, przelej część wynagrodzenia / dochodu na konto kogoś bliskiego (rodzica, brata/siostry) i poinformuj ich wcześniej, by pod żadnym pozorem Ci tych pieniędzy nie oddawali Smile


RE: Oszczędzanie - Krystianx - 19-05-2020 20:08

Jakiś plan sobie zrób, zrezygnuj z rzeczy z ktorych nie potrzebujesz.