Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
sprzedaż samochodów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: sprzedaż samochodów (/Temat-sprzedaz-samochodow-168783)

Strony: 1 2


sprzedaż samochodów - csmods - 21-07-2020 11:09

Witam
Czy jest możliwość sprzedawania samochodów bez otwierania działalności ?
Bo kupowałem nie dawno autko od faceta który niby tylko sobie dorabiał do pensji i handlował autami.


RE: sprzedaż samochodów - twardy - 21-07-2020 12:49

No mozna na czarno, kto Ci zabroni?


RE: sprzedaż samochodów - csmods - 21-07-2020 13:54

wiem że urząd skarbowy może doczepić się.
Jest coś takiego ze jak kupisz samochod to jak chcesz go sprzedac wczesniej niz pol roku musisz odprowadzic podatek


RE: sprzedaż samochodów - twardy - 21-07-2020 14:34

Masz jeszcze cos takiego jak działalnosc nierejestrowana, tylko ogranicza Cie 1300zl przychodu miesiecznie Xpokerface Musialbys jakims poteznym zlomem handlowac zeby sie w tych widelkach zmiescic Wink A tak to zycie na krawedzi i szara strefa.


RE: sprzedaż samochodów - itmaster - 21-07-2020 16:47

A może ten ktoś miał działalność mimo pracy, tylko że pracując na etacie miał mniejsze koszty, bo nie musiał płacić drugi raz składek.


RE: sprzedaż samochodów - csmods - 22-07-2020 13:33

(21-07-2020 14:34)twardy napisał(a):  Masz jeszcze cos takiego jak działalnosc nierejestrowana, tylko ogranicza Cie 1300zl przychodu miesiecznie Xpokerface Musialbys jakims poteznym zlomem handlowac zeby sie w tych widelkach zmiescic Wink A tak to zycie na krawedzi i szara strefa.

no chciałem handlowac autkami do 5 tyś. Takich najwiecej szukają młodzi kierowcy.
1300 zł to dobry pieniądz raz na miesiąc według mnie.

Taką działalność niezarejestrowaną zgłasza sie jakoś czy cos ?
jestem troche w tym zielony sory


RE: sprzedaż samochodów - twardy - 22-07-2020 13:39

Przychod to jest to co dostajesz od kupujacego do reki, wiec handel autami za 5k odpada.


RE: sprzedaż samochodów - csmods - 23-07-2020 11:08

ok wszystko wiem, dzieki
do zamkniecia


RE: sprzedaż samochodów - KingaSkyShop - 25-07-2020 16:28

Działalność nierejestrowana w przypadku samochodów odpada, bo przychód to wszystko, co dostajesz do ręki od osoby, która coś kupiła.
Jeśli pracujesz gdzieś na etacie to koszty prowadzenia firmy ograniczą się do składki zdrowotnej. W 2020 roku to 362 zł więc koszty na start nie są wysokie Smile


RE: sprzedaż samochodów - SoLo17 - 26-07-2020 08:30

Zapewne ten handlarz obraca autami z Niemiec i kupując takie auto otrzymałeś umowę sprzedaży na dane jakiegoś Niemca, najprawdopodobniej zmyślonego. Póki co Urząd Skarbowy nie jest w stanie tego weryfikować więc wielu handlarzy tak robi.