Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety (/Temat-Zarabianie-z-SEO-Czy-nadal-ma-to-sens-Same-konkrety-173913)



Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - bluemanPL - 05-04-2022 15:32

Witajcie

Chciałbym rozpocząć nowy dziennik, w którym zawrę ciekawe informacje na temat konkretnych projektów, które są na etapie totalnie początkowym. Nie będę się skupiał na interesach, które aktualnie dla mnie zarabiają, a właśnie na tych kompletnie nowych, które wydają się niepozorne.

W tych projektach skupiam się głównie na ruchu organicznym z Googla, ale nie jestem zamknięty na inne źródła, które w przyszłości być może wykorzystam.

Nad czym warto się zastanowić przed wystartowaniem projektu? Według mnie ważne jest, aby temat był dla nas interesujący. Najlepiej jeśli jesteśmy w stanie o nim pisać/rozmawiać bez korzystania z dodatkowych źródeł. Taki filtr daje nadzieję, na to, że w połowie prac unikniemy zniechęcenia i koniec końców utraty czasu i innych wartości. Warto, również zdawać sobie sprawę z tego co robimy, jakie jest prawdopodobieństwo sukcesu i prawdopodobny payout. Oczywiście nie da się tego obliczyć, bo nie mamy wystarczająco dużo danych. Ale jesteśmy w stanie podejrzewać, że w niszy bankowość/finanse na głównych keywordach będzie niezmiernie ciężko i będzie potrzeba dużych nakładów finansowych/czasowych. Fakt, że jest na coś mała szansa, nie znaczy, że powinno się z tego rezygnować, natomiast warto jest, przynajmniej zdawać sobie sprawę, na co się piszemy.

Aktualnie rozpocząłem 3 nowe projekty, które opiszę poniżej:

Projekt pierwszy
- Trudność/Konkurencja: Średnia/Wysoka
Projekt jest w niszy typu whitehat, bez wprowadzania użytkownika w błąd i tym podobnych działań.
Aktualnie jestem na etapie dodawania kolejnych wpisów (Aktualna ilość to 7). Domena, instalacja oprogramowania i inne aspekty techniczne są już załatwione.
Oprócz wskazanych ruchów zostały utworzone profile na social mediach i podstawowe linki z kilku publicznych miejscówek.

Projekt drugi
- Trudność/Konkurencja: Bardzo Trudna/Niezmiernie duża
W przypadku tego projektu teoretycznie mam już cały content, gdyż nie potrzeba go było sporo. Taka specyfika niszy. Natomiast po wstępnej indeksacji i wynikach w serpach zdałem sobie sprawę, jak konkurencyjna jest to nisza. Już wcześniej miałem takie przypuszczenia, natomiast teraz poczułem to na własnej skórze. Gdzieś z tyłu głowy miałem nadzieję, że wrzuci mnie od razu do top 20, ale jednak rzeczywistość mnie zweryfikowała.

Projekt trzeci
- Trudność/Konkurencja: Średnia/Mała
Trzeci projekt różni się od pozostałych. Kiedyś (Chyba z 1.5 roku temu, albo jeszcze dawniej) Zrobiłem stronę w jednej niszy i nie ingerowałem w nią. Wbiłem się do top10 i było spoko. Z tym że zarobki były małe (Łącznie z 50 pln zarobione). Generalnie raczej zajmowałem ostatnie lokaty topki. Dodatkowo zapomniałem odnowić serwer i mi stronę wywaliło z serpów. Potem nie chciało mi się jej przywracać. Teraz naszła mnie ochota sprawdzenia jakie zarobki osiągnąłbym, gdybym wbił się w top3. Konkurencja aktualnie powiększyła się o kilku solidnych zawodników, ale myślę, że jest szansa ich przebić. Na ten moment mam domenę, content ze starej strony. I mam zamiar to wykorzystać. Jedynie co muszę zrobić to napisać stronę w html bez cmsów i lekko zedytować content.

Co dalej?

Nie wiem, ciężko cokolwiek przewidzieć. Być może porzucę każdy z tych projektów i zastąpię je nowymi, a być może każdy z nich poprowadzę do końca i staną się moimi głównymi interesami przynoszącymi zawrotne kwoty co miesiąc.

To jest właśnie piękne. Możesz niskim kosztem startować różne rzeczy i mieć możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnych wyników. W momencie kiedy prowadzisz klasyczny biznes typu restauracja, musisz się liczyć z dużymi kosztami i ryzykiem. Oczywiście nadal są tutaj różne ryzyka typu uzależnienie od komputera, utrata zbyt dużej ilości czasu etc, ale w dalszym ciągu asymetria pomiędzy potencjalnym zyskiem a kosztem jest spora.

W dzienniku możliwe, że będę również dodawał zarobki i ilość odwiedzających.


RE: Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - edikiu - 05-04-2022 18:05

Ciekawie się zapowiada. Masz własne zaplecze do pozycjonowania?


RE: Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - jwppl - 06-04-2022 13:30

zawsze mozna zainwestowac w backlinki itp Smile powodzonka


RE: Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - bluemanPL - 06-04-2022 20:36

(05-04-2022 18:05)edikiu napisał(a):  Ciekawie się zapowiada. Masz własne zaplecze do pozycjonowania?
Coś tam mam, ale uważam, że da się pozycjonować bez jakichkolwiek linków. Oczywiście chodzi o mniej konkurencyjne frazy.


RE: Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - Marcelo31 - 21-04-2023 12:05

Pozycjonowanie to ciężka sprawa, a niestety algorytmy googla się zmieniają co jakiś czas i trzeba wprowadzać nowe działania, dlatego daj znać jak ci poszło! Smile


RE: Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - xdax1 - 23-04-2023 08:51

I jak tam jakieś postępy są? Coś zostało zrobione od napisania 1 posta?


RE: Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - Tabasco16 - 02-05-2023 12:05

(06-04-2022 20:36)bluemanPL napisał(a):  
(05-04-2022 18:05)edikiu napisał(a):  Ciekawie się zapowiada. Masz własne zaplecze do pozycjonowania?
Coś tam mam, ale uważam, że da się pozycjonować bez jakichkolwiek linków. Oczywiście chodzi o mniej konkurencyjne frazy.

Można mieć nadzieję na pozycjonowanie bez backlinków w niekonkurencyjnych niszach, ale moim zdaniem to jest możliwe do TOP-5..10, bez linków wyżej nie skoczysz.. Nie chodzi w ogóle jeśli jest jakakolwiek konkurencja.. Niestety


RE: Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - AdMacia - 24-05-2023 14:12

SEO trudny orzech, ale wytrwałość zaowocuje fajnymi wynikami. Powodzenia!!


RE: Zarabianie z SEO - Czy nadal ma to sens? Same konkrety - kniew - 24-05-2023 15:37

(06-04-2022 20:36)bluemanPL napisał(a):  
(05-04-2022 18:05)edikiu napisał(a):  Ciekawie się zapowiada. Masz własne zaplecze do pozycjonowania?
Coś tam mam, ale uważam, że da się pozycjonować bez jakichkolwiek linków. Oczywiście chodzi o mniej konkurencyjne frazy.

chyba jednak się nie da Smile