Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż stron stworzonych w Wordpress - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Sprzedaż stron stworzonych w Wordpress (/Temat-Sprzedaz-stron-stworzonych-w-Wordpress-174994)



Sprzedaż stron stworzonych w Wordpress - Perun365 - 28-12-2022 12:39

Hej,

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad dorabianiem sobie w sieci poprzez sprzedaż stron stworzonych w wordpress i z tego powodu mam kilka pytań.
Już jakiś czas temu napisałem do człowieka zajmującego się właśnie tym tematem i po krótkiej rozmowie dał mi kilka wskazówek, ale nie chcę mu zawracać gitary z rzeczami, o które mogę zapytać tutaj na forum i dostać ewentualne porady co do zajmowania się czymś takim.

Na chwilę obecną nie chcę zakładać działalności gospodarczej i przeczytałem w internecie o serwisie useme, który mógłby mi ułatwić działanie na tej płaszczyźnie.
Czy jest to dobry serwis? Prowizje mają stosunkowo nieduże, a całość zdaje się być uczciwa. Czy muszę jakoś dodatkowo rozliczać się z urzędem skarbowym oprócz PITu który useme podobno wysyła?

Podobno też od przyszłego roku zyski z "nierejestrowanej działalności gospodarczej" mają być równe minimalnej krajowej co stanowi krok milowy na polskim rynku freelancerów.

Jak odbywa się całość oddania strony w ręce klienta zakładając, że pomagam mu zakupić serwer oraz domenę? Czy wygląda to tak, że przekazuje mi swoje wymagane dane, rejestruję serwer i domenę na jego dane i przekazuję dla niego dane logowania?
Która firma oferuje najlepsze serwery i domeny? Sam zastanawiam się nad home.pl
Jaki procent kwoty ma stanowić zaliczka?
W jaki sposób najlepiej skomponować umowę z klientem? Czytałem, że warto zawrzeć w umowie ilość zmian na stronie którą klient może sobie zażyczyć.

Ogólnie rzecz biorąc chciałbym stworzyć własną stronę, na której oferowałbym swoje usługi, ale czy jest gdzieś możliwość przyjmowania zleceń w tym temacie?
Reklamować swoje usługi zamierzam na stronach typu olx, fora internetowe, portale ogłoszeniowe, może skuszę się też na facebooka, nagram kilka reklam i wstawię to na swój kanał na youtube, może coś wykombinuję z instagramem bo kiedyś próbowałem zrobić fanpage ale po osiągnięciu chyba 600 obserwujących się poddałem. Obecnie jest tam 500 obserwujących, ale to zawsze jest jakiś zasięg, który może zaowocować w przyszłości.

Z chęcią przyjmę również dodatkowe porady dotyczące kwestii, których nie zawarłem w powyższym poście.


RE: Sprzedaż stron stworzonych w Wordpress - naki27 - 28-12-2022 16:29

Ja działam w tej samej branży i korzystam z useme. I jestem zadowolona - wszystko jest legitnie, dostajesz szybko pieniądze, można nawet ustawić wypłatę na konto Revolut. Zleceń też jest tam całkiem sporo, ale i konkurencja jest duża. Ale zawsze możesz szukać gdzie indziej i przekierowywać klientów do rozliczenia przez useme. Poza PIT, który od nich dostaniesz, nie musisz nic załatwiać dodatkowo z US.

I nie, nie mam działalności Wink

Korzystając z useme nie musisz brać zaliczki - tam masz możliwość zabezpieczenia transakcji dla obu stron. Podpisujecie umowę z klientem w useme, on dostaje proformę, która opłaca. Oni wtedy dają Ci znać, że możesz zacząć pracować nad zleceniem. Dopiero jak wgrasz dzieło i klient je zaakceptuje, Ty dostajesz tę kasę, która wcześniej sobie "wisi" u nich. Dla Ciebie jest plus, że masz pewność, że zlecenie jest opłacone, a klient ma taki plus, że jak Ty się np. nie wyrobisz, on dostaje zwrot tej kasy.

Co do hostingu, to home.pl, nazwa.pl i domeny.pl odradzam. Same z nimi problemy, support ma ludzi w nosie, a przenoszenie czegokolwiek do innego usługodawcy to droga krzyżowa. Na priv mogę Ci polecić hosting z którego ja korzystam razem z kodem rabatowym.

Generalnie, jak chcesz na ten temat pogadać, zapraszam na priv Smile


RE: Sprzedaż stron stworzonych w Wordpress - itmaster - 28-12-2022 19:01

Również mogę potwierdzić że useme jest legit serwis. I tam też możesz szukać zleceń bo ludzie (firmy) się ogłaszają, że szukają kto im postawi wordpressa z różnymi modyfikacjami.

No i fajne jest właśnie rozwiązane że możesz lecieć na samych umowach o dzieło i nie musisz się martwić, że nie masz działalności. Bo z działalnością nierejestrowaną jest tak że jak przekroczysz limit to potem musisz zakładać DG, a na UoD możesz zarabiać i dziesiątki tys. miesięcznie bez tego przymusu.

Co do hostingu również mogę polecić dobry z którego sam korzystam - pisz na priv jak coś. Jedną z fajniejszych zalet jest tani hosting i tanie odnowienie domen .pl (68.88 zł za odnowienie, gdzie w home.pl będziesz miał prawie 3 razy drożej, także również nie polecam tej firmy), do tego darmowe SSL do każdej strony czy autoinstalatory Wordpressa, żeby za każdym razem nie bawić się w ręczną instalację.


RE: Sprzedaż stron stworzonych w Wordpress - Perun365 - 29-12-2022 14:45

Wielkie dzięki za zainteresowanie moim tematem i odpowiedzi z poradami.
W tej chwili najbardziej mnie interesuje sposób w jaki powinienem spisać umowę, chętnie przyjąłbym jakiś przykładowy wzór, na którym mógłbym bazować przy spisywaniu własnej umowy. Interesuje mnie też w jaki sposób odbywa się przekazanie strony, przeprowadzenie krótkiego instruktażu dla klienta, poprzez który mógłby on mieć swobodny dostęp do panelu administracyjnego na swojej stronie i dokonywać sobie sam ewentualnych modyfikacji treści.


RE: Sprzedaż stron stworzonych w Wordpress - itmaster - 29-12-2022 15:48

Na stronie useme masz to krok po kroku wyjaśnione jak wgrać dzieło i potem rozliczyć się z zleceniodawcą - https://help.useme.eu/hc/pl/sections/4408727237522-Dzieło

Jeśli chodzi o dostęp, to chyba najlepiej założyć oddzielne konto hostingowe dla każdego projektu, no chyba że chcesz u siebie (na swoim hostingu) wykonane prace utrzymywać i się tak rozliczać. Ale to wtedy warto chociaż wykupić domenę internetową na zleceniodawcę, bo potem nie będzie problemu z cesją.