Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? (/Temat-Jaki-program-opanowac-zeby-miec-duzo-ofert-pracy-175114)

Strony: 1 2


Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - cezar78 - 15-01-2023 12:20

Jestem samoukiem, opanowywanie różnych programów przychodzi mi dosyć łatwo i tak się zastanawiam czego się nauczyć żeby znaleźć zatrudnienie bez problemu. Dodam że nie jestem już zbyt młody, bo 45 lat ale siedzę przy komputerach od czasów commodore 64.
W tej chwili mam opanowane:
- Corel Draw
- Lightroom (moje hobby to fotografia)
- Browser Automation Studio (tworzenie botów)
- w miarę Photoshop
- Excel
- Scrapebox, Xrumer

Myślałem o nauce AutoCad ale bez certyfikatów i tak mnie chyba nikt na ładne oczy nie przyjmie do roboty. Na powyższe programy też nie mam żadnych certyfikatów, poza Corel Draw na którym pracowałem 5 lat na etacie


RE: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - naki27 - 15-01-2023 18:53

Jeżeli faktycznie chcesz dalej rozwijać się w kierunku grafiki, to najlepiej patrzeć po ofertach pracy dla grafika, jakich programów najczęściej wymagają. Zazwyczaj jest to Illustrator, Photoshop lub pokrewne. No i zawsze warto poszukać sobie pozaetatowych zleceń i zbudować porządne portfolio. (Z tym mogę pomóc)

Jeśli chodzi o inne typy programów, to tak naprawdę wszystko zależy od tego, co chcesz robić. Bo nie ma sensu uczyć się nie wiadomo czego i z każdej dziedziny, bo na pewno w jednej pracy nie będziesz korzystał z większości narzędzi i programów. Teraz lepiej pracodawcy patrzą na osoby wyspecjalizowane w jednej dziedzinie z ogólnym pojęciem dziedzin dookoła, tak mi się przynajmniej zdaje.


RE: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - K4_86 - 15-01-2023 19:23

Figma, Adobe XD, Adobe Ilustrator - takie Ci się przydadzą na pewno.


RE: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - Konradoo - 22-01-2023 07:52

Tak jak koledzy wyżej napisali jeśli chcesz iść w grafikę są to podstawy. Gdy te programy opanujesz, najlepiej z początku oferować swoje usługi za przysłowiowego grosza, byle nabrać doświadczenia i mieć jakieś projekty w swoim portfolio. Z tym albo łapiesz się do jakiejś firmy na staż co myślę może być trudne w twoim wieku lub działasz jako freelancer. Według mnie nie jednego "złotego" programu, który otworzył by ci drogę do rynku pracy nie ma. Musisz mieć ogólną widzę w danej dziedzinie, żeby znaleźć pracę ale to tylko kwestia chęci Wink


RE: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - K4_86 - 22-01-2023 08:50

Na pewno nie rób nic za pół darmo do portfolio komuś. Nie masz czym się pochwalić to rób dla sobie za darmo, ale nie dla kogoś. Wtedy zbudujesz sobie dobre folio i sam nauczysz się kreatywności większej.


RE: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - krypto_nim - 22-01-2023 23:33

nie lepiej być mega specjalistą w jednym programie niz "mieć opanowane" dziesięć?


RE: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - bartas993 - 23-01-2023 07:29

(22-01-2023 23:33)krypto_nim napisał(a):  nie lepiej być mega specjalistą w jednym programie niz "mieć opanowane" dziesięć?

Aby to miało sens program musiałby być niszowy i używany w firmach. Aktualnie liczy się wiedza z obsługi szerokiego oprogramowania. To tak samo jak byś chciał pracować w IT twierdząc, że ogarniasz tylko pakiet Office.


RE: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - K4_86 - 23-01-2023 15:02

AutoCAD Smile


RE: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - dzemba - 29-01-2023 00:56

(22-01-2023 23:33)krypto_nim napisał(a):  nie lepiej być mega specjalistą w jednym programie niz "mieć opanowane" dziesięć?

Jeżeli nie jest to autocad albo spice to raczej nie, ja w pracy używam dziesiątek programów Tongue i znajomość jednego, dwóch czy nawet pięciu to by było za mało.


RE: Jaki program opanować żeby mieć dużo ofert pracy? - Dr Piotr - 04-05-2023 13:40

Teraz to warto zacząć się zastanawiać ile z tych kompetencji będzie wykonywał w oka mgnieniu chatGPT w wersji 4, 5, 6, itd. Rynek pracy zmieni się kompletnie na przestrzeni kolejnych 5-10 lat.