Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Opcja na Domene - O co chodzi - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Opcja na Domene - O co chodzi (/Temat-Opcja-na-Domene-O-co-chodzi-62258)



Opcja na Domene - O co chodzi - LessiPL - 19-12-2012 13:48

Hejka,
poluje na pewną domene, wpisałem ją w whois.pl
i otrzymałem bieżące informacje:


wygasa:
2012.12.25 10:44:11
opcja utworzona:
2012.08.21 8:11:12
opcja wygasa:
2015.08.21 8:11:12

czy jeśli ktoś utworzył opcje na domene i obecny właściciel jej nie opłaci to na 100% ją wygra? czy mimo że ktoś opcje na domenę założył to mogę również to zrobić? czy działa tu zasada kto pierwszy ten lepszy?


RE: Opcja na Domene - O co chodzi - _Brutus - 19-12-2012 22:57

Z tego co wiem, to opcja daje 100% gwarancję. Z tym, że opcję trzeba założyć zanim domena wygaśnie i zapłacić z góry. Jeśli właściciel domeny ją przedłuży, to koszt opcji nie jest ci zwracany. Przy przechwytywaniu płacisz dopiero po udanym przechwyceniu. Jeśli więcej osób będzie chciało ją przechwycić następuje zazwyczaj licytacja.

Edit: Nie przeczytałem dokładnie postu. Widzę, że ktoś już założył opcję na tę domenę. Szansa, że ją przechwycisz jest baaardzo niewielka. Tzn właściciel musiałby jej nie przedłużyć, a osoba, która założyła opcję musiałaby jej nie zarejestrować. Opcja na domenę, to tylko gwarancja możliwości jej otrzymania, nie obowiązek. Ale jak już ktoś to zrobił, to raczej jej nie odpuści.

Edit2: No i opcja jest zakładana na okres 3 lat, więc... nikłe szanse.