Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Płacenie kartą debetową przez internet - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Banki (/Forum-Banki-237)
+--- Wątek: Płacenie kartą debetową przez internet (/Temat-Placenie-karta-debetowa-przez-internet-64195)



Płacenie kartą debetową przez internet - Gittech - 01-02-2013 18:21

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem karty debetowej Visa od PKO Konto Pierwsze. Zastanawiam się czy mogę nią płacić na zagranicznych serwisach w internecie i w jaki sposób przeliczana jest kwota na obcą walutę. Dla ciekawskich dodam, że mam zamiar kupić Raspberry Pi z oryginalnej strony. Jeśli ktoś wie jak to wygląda i czy trzeba płacić cło to proszę o pomoc.


RE: Płacenie kartą debetową przez internet - Mksuzi - 02-02-2013 01:01

Różnie to bywa i z kartami i z bankami.

Tą kartą chyba możesz płacić za przelewy międzynarodowe, jednak będziesz musiał zapłacić prowizję - w regulaminie powinieneś mieć zawartą cenę za taki przesył. Jeśli nie ma ceny, tzn że możesz sianko wysyłać tylko w obrębie Polski.

Kwota jest przeliczana według obecnego kursu jaki bank przyjmie danego dnia.

Co do cła... W cenę za przesyłkę, będziesz już miał wszystko wliczone. Przewóz, wszelkie opłaty po drodze itp. No chyba, że sam odbierasz z granicy pakę - to wtedy nie wiem jak to jest.


RE: Płacenie kartą debetową przez internet - Gittech - 02-02-2013 12:45

Okej, dzięki za pomoc. Będę musiał pogrzebać w regulaminie


RE: Płacenie kartą debetową przez internet - Mksuzi - 02-02-2013 13:16

Nie ma problemu Smile

Najlepiej jest płacić za zakupy międzynarodowe np po przez Paypal.

Unikasz prowizji.


RE: Płacenie kartą debetową przez internet - Gittech - 02-02-2013 14:12

Prawda, prawda, ale nie chcę zakładać konta PayPal, bo jestem niepełnoletniSmile. Muszę jeszcze trochę poczekać xd


RE: Płacenie kartą debetową przez internet - Mksuzi - 02-02-2013 14:17

Rozumiem. W takim razie masz zapewne konto dla młodych z PKO.

Cóż... Oznacza to brak możliwości przelewów za granicę...

Niestety.

Dam ci też dobrą radę, jak tylko staniesz się pełnoletni zlikwiduj PKO. Mi w pewnym momencie pobierali prowizję 10 zł co miesiąc - do tej pory nie wiem za co. Za częste przelewy, za spore obroty - ch. wie.

Teraz korzystam z Aliora i jak na razie to alior mi płaci a nie ja jemu. Choć wiem, że i to się wkrótce zmieni - powoli rezygnują ze wszystkiego. Kwestia czasu jak opłaty na konto wrypią.

A wtedy bum atak na inny bank.


RE: Płacenie kartą debetową przez internet - Melex - 02-02-2013 17:06

Mogę CI kupić tą grę z paypala za przelew na moje konto Smile info pw.


RE: Płacenie kartą debetową przez internet - Gittech - 02-02-2013 17:23

Mksuzi, dzięki za pomoc, pewnie dostosuje się do twojej rady. Na razie nie mam na co narzekać płacę tylko za samą 3 zł miesięcznie za kartę i tyle, ale dzięki.

Melex, Raspberry Pi to taki mały komputer, nie gra.beka Niestety na razie nie jestem zainteresowany twoją propozycją, ale dzięki.


RE: Płacenie kartą debetową przez internet - _Brutus - 02-02-2013 18:44

Jeśli chodzi o cło, to wg nowych przepisów paczki o wartości do 150$ są wolne od cła. Praktycznie, zależy to od urzędu celnego. Bo wg starych przepisów mogli było oclić paczki o wartości powyżej 22$. Od "widzimisię" celnika paczka zostaje oclona, bądź nie. Zależy to też of formy przesyłki. Myślę, że Raspberry o wartości 25$ przejdzie bez cła, ale pewności 100% nie mam. Musisz być przygotowany na ewentualność zapłacenia cła i podatku VAT.