Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dropshipping - chiny za darmo :] - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Dropshipping - chiny za darmo :] (/Temat-Dropshipping-chiny-za-darmo-74704)

Strony: 1 2


Dropshipping - chiny za darmo :] - CreepyUploader - 17-08-2013 14:39

Więc chciałbym spytać wasze opinie o dropshippingu. Wiele osób mówi, że to nielegalne itp a moj kolega już prawie rok sprowadza rzeczy z chin (naprawde dużą kasę miesięcznie trzepie) i jakoś nigdy żadnego problemu nie miał. Jakie konsekwencje tego mogą być? Nie wiem wypowiedźcie się, może mieliście z tym już do czynienia itp.


RE: Dropshipping - chiny za darmo :] - GeorgeClooney - 17-08-2013 18:29

http://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/121014-dropshipping-z-chin.html


RE: Dropshipping - chiny za darmo :] - CreepyUploader - 17-08-2013 19:07

Bardziej chciałem wiedzieć jak jest teraz Smile I jak to wygląda w praktyceSmile Naczytałem się i każdy mówi inaczej. A chciałbym wiedzieć jak to jest w praktyce, tyle osób uprawia ten dropshipping i jakoś nikogo nie łapią. No chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto miał z czymś takim do czynienia. Lub gdzieś widział na forum za każda pomocną odpowiedź reputSmile


RE: Dropshipping - chiny za darmo :] - ThePro - 17-08-2013 19:13

Zawsze cie mogą złapać a wtedy nie będzie że to prezencik od rodziny z chin Wink Cło i vat trzeba płacić Big Grin

Jak twój kumpel daje rade to niech cie poinstruuje co i jak Wink Sam o tym niedawno myślałem ale uznałem że się nie znam i jakoś mi się nie chce Tongue


RE: Dropshipping - chiny za darmo :] - CreepyUploader - 17-08-2013 19:16

No dobra ale to jeden na milion płacić Cło i vat. To zawsze można samemu uregulować - jak zapłacisz raz na jakiś raz te cło i vat to nic w porównaniu co zarobisz. Ale ja chce wiedzieć jak ktoś Cię 'sprzeda' np do urzędu celnego. Bo podatek do US można tam jakoś płacić więc oni chyba by się nie przyczepiali. Mój kolega jeden z nich robi to od 8 miesiecy. Miesięcznie wyciąga 10k zł+ . O to chodzi chce wiedzieć czy naprawdę łapią ludzi za to czy to kit Smile Bo jakoś nie widziałem żeby kogoś złapali. I jakby złapali to jakie mogą być tego konsekwencje (a i dodam mój kolega sprzedaje podróbki :] )
Bo jakby się płaciło w 'dodatkowych dochodach' za tą sprzedaż - niby bez DG ale podobno się nie przyczepiają jak Cię nikt nie sprzeda.


RE: Dropshipping - chiny za darmo :] - ThePro - 17-08-2013 19:28

No jak ktoś cie sprzeda to bd niemiło Jerk2

Ogólnie jak odprowadzasz podatek od dochodów to musisz im przedstawiać dowody w us, poza tym wypadało by mieć działalność gospodarczą

Jak dostajesz coś jako gift (czyli bez cła) i to sprzedajesz musisz zapłacić dochodowy od darowizny


RE: Dropshipping - chiny za darmo :] - diabloo07 - 17-08-2013 19:30

Przecież sprzedaż podróbek to naruszenie znaku towarowego i za to grozi więzienie.


RE: Dropshipping - chiny za darmo :] - ThePro - 17-08-2013 19:36

Jakich podróbek? Jerk2

Raczej nie chodzi mu o najnowsze samsungi prosto z chin za 1000 zł Jerk


RE: Dropshipping - chiny za darmo :] - CreepyUploader - 17-08-2013 19:43

(17-08-2013 19:30)diabloo07 napisał(a):  Przecież sprzedaż podróbek to naruszenie znaku towarowego i za to grozi więzienie.


No tak ale 'dropshipping' - wiesz co to jest?;p Jakbyś pośredniczył między sprzedawcą a tą 'hurtownią z chin Jerk' więc to niby jak gdzieś czytałem to 'cwaniactwo' I chciałbym wiedzieć czy to jest tak w praktyce 'nielegalne' czy naprawdę łapią. Bo szczerze mówiąc ile mam kolegów, którzi to robią, i ile oni mają i nigdy nikogo nie złapali - ja zawsze się bałem Xpokerface

@ThePro

Nie trzeba im przedstawiać 'dowodów w US' wystarczy jak dasz wyciągi z banków i oni się nie przyczepią. - chyba że ktoś Cię porządnie 'sprzeda Cool' ale to wątpie, że się zdarzy.


RE: Dropshipping - chiny za darmo :] - bodek7654 - 18-08-2013 16:27

Jezeli beda to drobne kwoty to moze sie nikt nie zainteresowac, i prawie wcale nie slyszalem zeby kogos lapali , jezeli np sprzedajesz za posrednictwem allegro i oni takowej aukcji nie usuwaja to niema sie co bac Big Grin, bo przeciez oni biora odpowiedzialnosc za tersci aukcji , czy sa zgodne czy nie z prawem i ich regulaminem