Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Astrocash - podatki? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: AstroCash (/Forum-AstroCash-338)
+---- Wątek: Astrocash - podatki? (/Temat-Astrocash-podatki-90565)

Strony: 1 2


Astrocash - podatki? - lukasz_cfc - 05-05-2014 18:59

Witam. Jestem w sumie jeszcze świeży w PPA (zacząłem od lutego). Do tej pory udało mi się zarobić około 800$. Kilka dni temu zleciłem pierwszą wypłatę 730$ na konto bankowe. Czy będę musiał od tych pieniędzy odprowadzać jakieś podatki? Mam 17 lat i nie mam żadnego pojęcia od podatkach Big Grin. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co mam zrobić?


Odp: Astrocash - podatki? - Dawid7600 - 05-05-2014 19:26

Mogłeś podpisać umowę o dzieło z Astrocash.org Smile

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


RE: Astrocash - podatki? - lukasz_cfc - 05-05-2014 19:33

A co mi to da? Mogę to zrobić nie mając ukończonych 18 lat? I jeśli by7m podpisał to nie musiał bym płacić podatku czy jak?


RE: Astrocash - podatki? - Dawid7600 - 05-05-2014 19:41

Wystarczy przeczytać ten temat Smile

http://zarabiam.com/Temat-FAQ-Umowa-o-dzielo-AstroCash-org-66937


RE: Astrocash - podatki? - lukasz_cfc - 05-05-2014 19:53

Już to czytałem. Czyli co ja bym dostawał na koniec roku pit, który bym musiał składać w Urzędzie Skarbowym? Można to robić nie mając 18 lat i nie posiadając numeru NIP?


RE: Astrocash - podatki? - Dawid7600 - 05-05-2014 20:00

Chyba jednak nie do końca czytałeś ...

(27-03-2013 00:57)AstroCash.org napisał(a):  1. Czy do podpisania umowy o dzieło jest potrzebna Działalność Gospodarcza (DG) lub NIP ?
Odp: Nie, nie jest potrzebna. Do podpisania umowy potrzebujemy:
- Imię i Nazwisko
- Adres Zamieszania (Aktualny)
- Numer PESEL
- Adres Urzędu Skarbowego

2. Czy, aby podpisać umowę o dzieło trzeba ukończyć jakiś wiek? Tzw. Bariera wiekowa.
Odp: Tak. Granica wiekowa wynosi 17 lat.

3. Od jakich zarobków jest możliwość podpisania umowy o dzieło?
Odp: Umowę o dzieło podpisujemy od kwoty 200$.

4. Po podpisaniu umowy o dzieło co stoi po stronie Administracji, a co po stronie Użytkownika, który ją podpisał?
Odp: AstroCash - Udaję się z umową do księgowej, która z rozliczeń danego miesiąca wyznacza kwotę do opodatkowania. Astro podatek z umów co miesiąc wysyła do Urzędu Skarbowego (Rozlicza się).

Użytkownik - Trzyma podpisane umowy w segregatorze i oczekuje na PIT roczny.

5. Jeżeli osoba dorosła posiada już NIP i pracuje to też podpisuje umowę o dzieło i jakoś dodatkowo się rozlicza w postaci PITu?
Odp: Osoba pracująca może dokładnie w taki sam sposób jak nie pracująca poprosić nas o umowę o dzieło. Wszystko opiera się na tej samej zasadzie. Na koniec roku otrzyma od nas PIT.

Umowa wysyłana jest do użytkownika w dwóch egzemplarzach, z czego jeden z nich (podpisany) musi trafić ponownie do siedziby AstroMedia, pod wskazany przez nas adres.

Wypłaty z umów wysyłane są 15 dnia każdego miesiąca.


Pozdrawiam!
Administrator AstroCash.org



RE: Astrocash - podatki? - sewirus - 05-05-2014 20:02

Nie potrzbujesz NIPu


RE: Astrocash - podatki? - lukasz_cfc - 05-05-2014 20:25

Ale jeżeli podpisałbym z nimi umowę to dostaje pit na konie roku z którym muszę iść do urzędu skarbowego? A jeżeli nie odprowadzę podatku moga to jakoś wykryć?


RE: Astrocash - podatki? - Bolt - 05-05-2014 20:34

Pewnie że mogą wykryć, jakbyś nie wiedział w jakim kraju żyjemy. Zlecaj umowy o dzieło bo podatek odliczany jest od zarobionej kwoty i nie musisz się potem niczym martwić Wink Jeszcze się uśmiechniesz na koniec roku rozliczeniowego gdy dostaniesz jakiś tam drobny zwrot podatku


RE: Astrocash - podatki? - lukasz_cfc - 05-05-2014 22:02

Ok. Ale co z tym PIT'em. Ja go dostaje na koniec roku i mam z nim iść do urzędu? Ja będę musiał zapłacić ten podatek czy Astrocash będzie mi potrącać z wypłaty i płacić za mnie?

Aha i co jeszcze z tą wypłatą którą teraz zleciłem?